Kadeti Dinama za naslov prestigli Hajduk

Nakon što su Dinamovi seniori i juniori osigurali naslove državnih prvaka u svojim kategorijama, i kadeti su nastavili njihovim putem...

Iako su kadeti Hajduka sredinom svibnja u Zagrebu protiv Dinama upisali neriješen rezultat (2:2), u samoj su završnici prvenstva propustili osigurati naslov prvaka Hrvatske.

Modri su mladići to maksimalno iskoristili i titulu proslavili uvjerljivom pobjedom protiv Splita u posljednjem prvenstvenom kolu. Pobijedili su s čistih 5:0, a dodatnu je radost donio povratak Matea Kovačića nakon ozljede.

Dinamo je natjecanje završio s dva boda prednosti nad Hajdukom (80-78), a niti jedan sastav u cijelom prvenstvu nije okusio gorčinu poraza.

Na kadetskoj je ljestvici treće mjesto osvojila Rijeka, a četvrto Varteks. Dinamovi su juniori svoje prvo mjesto osvojili s tri boda viška (64-61) nad vječnim rivalima iz Splita.

Iz obje su kategorije ispali predstavnici Istre i Hrvatskog dragovoljca.

• LeBronWade   03.06.2010. u 12:43