Murić i Vrajić prvaci Hrvatske u maratonu

Jučer je u prekrasnom ambijentu Nacionalnog parka Plitvice, u sklopu 27. Plitvičkog maratona, na kojem je sudjelovalo više od 1.800 sudionika, održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske u maratonu. U organizaciji JU Nacionalni park Plitvička jezera, uz utrku maratona čija se cijela dužina trči unutar samog Nacionalnog parka, održana je i utrka na 16 km te utrka na 5 km rekreativnog karaktera...

Prvak Hrvatske s vremenom 2:45.43, postao je Goran Murić član atletskog kluba Agram iz Zagreba, drugo mjesto osvojio je Drago Paripović (AK Žumberak) dok je treći bio Milorad Vojvodić (AK Sljeme). Ukupni pobjednik maratona bio je Mađar Tamas Toth s vremenom 2:34.54. Maratonac, profesor kineziologije te trener u AK Agram, Goran Murić nakon utrke je izjavio: "Od početka sam znao da će mi najveći konkurent biti Drago kojeg izuzetno cijenim kao trkača i kao čovjeka. No trčao sam svoju utrku ne gledajući druge i to me na kraju dovelo do pobjede."

Kod žena prvakinja Hrvatske postala je Marija Vrajić članica atletskog kluba Veteran iz Zagreba s vremenom 2:56.35, s kojim je bila i ukupna pobjednica 27. Plitvičkog maratona u ženskoj konkurenciji. Drugo mjesto osvojila je Nikolina Šustić (AK Sljeme) dok je treća bila Ingrid Nikolesić (AK Sljeme). Marija Vrajić, višestruka državna prvakinja u maratonu i polumaratonu, peterostruka pobjednica ultramaratona Zagreb-Čazma (61 km) i jedna od najboljih trkačica u svijetu na 100 km, nakon nastupa je izjavila: "Zbog konfiguracije terena radi se o zahtjevnoj trci. Vremenski uvjeti su bili odlični. Zadovoljna sam utrkom, trčala sam mekano i bila sam prilično opuštena iako u pravilu ne volim trčati brdske trke."

• idukar17   06.06.2012. u 20:53