Rekordi Stublic i Božić, uvjerljivo najbolji AK Agram

Usporedno s Europskim prvenstvom u Göteborgu u Puli je održano Zimsko prvenstvo Hrvatske na kružnoj stazi. Podijeljena su po četiri kompleta medalja u muškoj i ženskoj konkurenciji, a srušena su i dva hrvatska rekorda.

Prvo ime natjecanja u Puli bila je Lisa Christina Stublic. Ona je kao prva hrvatska atletičarka koja je dionicu od 5000 m istrčala ispod 16 minuta postavila novi državni rekord. Nacionalni rekord na 5 km od sada iznosi 15:59,48.

Osim nje, u utrci na 5000 m koja nije bila u službenom programu hrvatskog prvenstva, odličan rezultat ostvarila je Kristina Božić koja je istrčala novi mlađejuniorski rekord 17:31,36.

Stublic se ipak može pohvaliti naslovom hrvatske prvakinje. Na 3000 m pobijedila je s vremenom 9:45,90.

Naslove prvakinja još su osvojile Katarina Ivšac na 400 m (59,69), Anamarija Petters na 800 m (2:14,75) i Nikolina Hrelec na 1500 m (4:40,72).

Kod seniora naslove prvaka Hrvatske osvojili su Nikola Maroš na 400 m (49,89), Rudolf Kralj na 800 m (1:53,61), Martin Srša na 1500 m (4:09,66) i Ivan Malić na 3000 m (8:41,04).

U konkurenciji klubova najviše razloga za zadovoljstvo imaju u Agramu. Osvojili su uvjerljivo najviše medalja (devet, 3+5+1) i najviše naslova prvaka Hrvatske (tri). Ukupno su predstavnici čak 12 klubova osvajali medalje.