MAXtv Prva liga, 13. kolo, 22.10.2016, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 2954
Suci: Igor Pajač, Goran Pataki, Dejan Berger

U prvom subotnjem susretu MAXtv Prve lige Istra 1961 i Hajduk odigrali su bez pogodaka. U završnici susreta i jedni i drugi propustili su po jednu veliku priliku čime su u konačnici podijelili po bod...

Hajduk je nastavio seriju utakmica bez poraza dok je Istra nastavila seriju utakmica bez pobjede. U dvoboju u Puli pogodaka nije bilo, moglo ih je biti, posebno u završnici susreta kada su i jedni i drugi imali neke vrlo zanimljive situacije.

Puljani se očito dižu nakon što je u klub došao Goran Tomić i izvukao ih s dna dok Hajduk pod vodstvom Marjana Pušnika igra dobro i to pokazuje i prvenstvena ljestvica.

Od početka se igralo borbeno na dosta teškom travnjaku na kojem nije bilo lako doći do prilika. Prva ona značajnija stigla je u 15. minuti i to domaćina kada je Solomon dobro stigao do prostora za udarac, ali s ruba kaznenog prostora pucao je pokraj vratnice.

Pet minuta kasnije prijete i gosti i to preko Vlašića koji je dobro pucao, ali raspoloženi Ivušić obranio je njegov pokušaj.

Splićani su do kraja prvog poluvremena imali više od igre, izgledali su opasnije i češće boravili pred protivničkim golom, ali prave prijetnje za gol Ivušića nije bilo.

U drugom poluvremenu Hajduk je bio još konkretniji i od početka je pokušavao najčešće preko Vlašića koji nije mogao do pogotka. Blizu je bio u 72. minuti kada je dobro pokušao nakon odbijene lopte, ona je išla prema Saidu koji malo kasni je uspijeva je ugurati u mrežu.

U završnici susreta najbolje prilike i za jedne i za druge. Prvo je Šimićpucao glavom u 87. minuti, a Ivušić nogom odbio s gol linije, a zatim je tri minute kasnije na drugoj strani glavom pucao Bouhna, a s gol linije odbio Juranović.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade velika gužva u domaćem kaznenom prostoru, Splićani su pokušavali, ali lopta je uporno zapinjala u bloku i ostalo je 0:0.

23.03.2017. 13:59
Vešović spasio Rijeku krasnim pogotkom u 87. minuti, Tadić zatresao gredu u sudačkoj nadoknadi
19.03.2017. 18:50