Hrvatski kup, Četvrtfinale, 30.11.2016, 19:00 h, Park mladeži, gledatelja: 2435
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Bojan Zobenica
2:1 Hajduk
Hamza Barry 25'
Hajduk

Ugrina donio produžetak, Pešić pobjedu; Split preokretom izbacio Hajduk

Nogometaši Splita plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa, a u Parku mladeži nadigrali su Hajduk 2:1 nakon produžetaka. Hajduk je poveo preko Hamze sredinom prvog poluvremena, no u samoj je završnici utakmice izjednačujući pogodak postigao Ugrina, da bi pobjedu Splitu donio Pešić početkom drugog produžetka...

Pred nogometašima Hajduka i Splita bila je četvrtfinalna utakmica nacionalnog kupa, a domaćin je na Parku mladeži bila momčad Vjekoslava Lokice, koja je u posljednje četiri utakmice poražena bez postignutog pogotka.

S druge je strane Hajduk slavio u posljednje dvije prvenstvene utakmice i spremno dočekao ovu utakmicu. Ove su sezone ove dvije momčadi igrale dva puta, a svih šest bodova uzela je momčad Marijana Pušnika.

Bijeli su bolje otvorili utakmice te su već u četvrtoj minuti bili blizu vodstva. Ohandza je pokušao volejem s ruba kaznenog prostora, ali je pucao malo pored gola.

Večerašnji su gosti veći dio vremena imali loptu u svojim nogama, a svoju su dominaciju okrunili u 25. minuti. Ohandza je uzeo loptu ispred Fuštara te je odigrao za Hamzu Barryja, koji s desetak metara udaljenosti matira Tomislava Duku.

Do kraja poluvremena velikih prilika nije bilo. Vrijedi izdvojiti pokušaj domaćina preko Vidovića u 42. minuti, ali je njegov udarac s dvadesetak metara sigurno zaustavio Kalinić.

Već se u 50. minuti u prilici našao Erceg. Igrač Hajduka je izašao sam pred Duku, ali je vratar Splita obranio njegov udarac.

Dvije su zanimljive situacije imali večerašnji domaćini u razmaku od dvije minute, preko Vidovića i Ugrine, ali su oba udarca otišla malo pored gola Lovre Kalinića. Ugrina je imao još jednu dobru situaciju u 67. minuti, kada je s tri metra udarcem glavom promašio cijela vrata.

Najraspoloženiji igrač Splita, Ugrina, postigao je i izjednačujući pogodak u 92. minuti te odveo utakmicu u produžetke. Nije imao pretežak posao zakucati loptu s pet metara u mrežu.

Problemi za Hajduk stigli su u 99. minuti, kada je ostao s igračem manje, a drugi je žuti karton zbog simuliranja dobio Fran Tudor. Bijeli su izdržali tek do početka drugog produžetka. Pešić je odigrao dupli pas s Ugrinom, koji je sam izašao pred vratara Hajduka i zabio za 2:1. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

• mrkrunimir 10   01.12.2016. u 08:15