MAXtv Prva liga, 18. kolo, 04.12.2016, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2405
Hajduk

Hajduk je propustio priliku približiti se Dinamu nakon što su Modri remizirali u derbiju protiv Rijeke. Splićani su gostovali u Koprivnici i na neugodnom gostovanju izgubili 2:1...

Slaven Belupo još jednom je pokazao koliko je neugodan i svladao je Hajduk s 2:1. Koprivničanci najbolje igraju protiv najzvučnijih protivnika pa je tako bilo i u ovom dvoboju u kojem su uzeli sva tri boda.

Nakon što je smijenjen Marijan Pušnik, Hajduk je s klupe vodio Marko Lozo, inače trener druge momčadi koja nastupa u Trećoj HNL Jug, a odlazak Pušnika nije donio nekakav pozitivan šok i momčad je odigrala još jednu blijedu utakmicu.

Mogli su Splićani i do boda, imali su kazneni udarac u samoj završnici, ali Marko Futacs pucao je snažno i previsoko te je lopta od grede otišla van igrališta.

U početku susreta imali su i jedni i drugi nekoliko poluprilika, ali vratari Blažević i Kalinić nisu morali po loptu u mrežu. Prva velika prilika na susretu bila je na strani domaćina, u 25. minuti Burić je ostao sam na petercu, ali nije dobro pucao.

Slaven Belupo izgledao je povezanije i opasnije, češće je prijetio, ali Kalinić je obranio nekoliko pokušaja domaćina i do 34. minute pogotka nije bilo. Tada Burić ispravlja ono što je propustio napraviti deset minuta ranije i nakon asistencije Savića iz blizine šalje loptu u mrežu.

Tri minute kasnije domaćin je mogao i povećati vodstvo, nakon kornera odlično je pucao Katić, ali greda je spasila Kalinića.

U završnici poluvremena Hajduk je ipak uspio doći do poravnanja, Bašić je ubacio u sredinu, a Said iz blizine pogađa za 1:1 iako se činilo da će domaćin odnijeti na poluvrijeme zasluženo vodstvo.

U drugom poluvremenu Hajduk je zaigrao nešto otvorenije i riskantnije, odmah je propustio nekoliko dobrih situacija da bi u 59. minuti domaćin vratio prednost na svoju stranu. Dosuđen je kazneni udarac nakon dvoboja Šimića i Ivanovskog, a Makedonac zabija za 2:1.

Hajduk je pokušavao doći do poravnanja, imao je nekoliko opasnih udaraca koji nisu išli u okvir gola, a u 88. minuti dobio je kazneni udarac. U 16 metara Kožulj je pao nakon starta Štigleca, Futacs je uzeo loptu, ali nije pogodio i domaćin uzima sva tri boda.

Slaven Belupo je tako učvrstio petu poziciju na ljestvicu i predvodi "ostatak lige" koji se smjestio bodovno daleko od vodećeg kvarteta. Ovisno o ishodu dvoboja Splita i Osijeka, Hajduk mu može biti prvi susjed na ljestvici nakon što nije doša do boda na ovom gostovanju.

• mrkrunimir 10   06.12.2016. u 00:15
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    0
  • interreg   05.12.2016. u 01:33
    odlazak Pušnika nije donio nekakav pozitivan šok i momčad je odigrala još jednu blijedu utakmicu.... pitam se dali zbilja misle da je to do trenera? moze bit da izgube i trece mjesto...
    interreg
    0
  • mrkrunimir 10   04.12.2016. u 17:56
    Slaven Belupo - Hajduk 2-1 (HD)M. Burić (1-0, 34') - https://vk.com/video230765537_456240151 - A. Said (1-1, 45') -https://vk.com/video230765537_456240153 - M. Ivanovski (2-1, pen, 60') - https://vk.com/video230765537_456240154 - Neiskorišteni penal M. Futacsa (2-1, 89') -... [cijeli komentar na forumu]
    0
  • mrkrunimir 10   04.12.2016. u 17:36
    Slaven Belupo - Hajduk 2-1 Sažetak (Full HD) -https://vk.com/video230765537_456240160 - Izvješće (HD) - https://vk.com/video230765537_456240159 - Kratki sažetak (HD) - https://vk.com/video230765537_456240152