Cibona poražena u Splitu, raspoloženi domaćin zasluženo slavio

Nakon glatke pobjede u Baru protiv Mornara u sklopu Fibine Lige prvaka, Cibona je poražena u Splitu 82:75. U drugom današnjem dvoboju Gorica je u Rijeci bila bolja od Kvarnera...

Odmah nakon gostovanja u Baru, Cibosi su se zaputili prema Splitu gdje su odradili obavezu u hrvatskom prvenstvu. Domaćin je na kraju bio uspješniji i slavio s 82:75.

Gosti bez Reynoldsa koji nema pravo nastup u hrvatskom prvenstvu, koristili su Paola Marinellija svih 40 minuta, a punu minutažu imao je još i Željko Šakić koji je, pak, bio najučinkovitiji igrač susreta.

Početak susreta protekao je u znaku Cibone koja je brzo povela sa 17:9, ali nije se uspjela potpuno odvojiti. Ipak održavala je prednost do kraja prvog poluvremena, domaćin je uspio doći do samo poena zaostatka, ali ipak je na odmoru Cibona imala vodstvo 45:39.

U 25. minuti Splićani su napokon poveli ubačajem odličnog Gorana Filipovića i serijom 9:0 preuzeli vodstvo. Kao što je Cibona održavala prednost u prvom dijelu susreta, tako je i Split do samog kraja te je vodio i s dvoznamenkastom razlikom sredinom posljednje dionice.

U završnici susreta Cibona se vratila na minus šest, imala napade za dodatno približavanje, a nakon što nije uspjela realizirati ih, Kanaet je tricom dvije minute prije kraja riješio pitanje pobjednika.

U domaćem sastavu Henrik Širko ubacio je 21 poen uz pet asistencija, Mateo Kedžo 16 poena uz pet skokova, a Goran Filipović 12 poena uz 13 asistencija i pet skokova. Kod gostiju Željko Šakić bio je na 32 poena i osam skokova, a Nebojša Joksimović upisao je 15 poena.

Gorica je u gostima bila bolja od Kvarnera u završnici u kojoj domaćin nije mogao obraniti napade gostiju. Završilo je 77:73, pri vodstvu Gorice 76:73 devet sekundi prije kraja Mauro Veljačić promašio je tricu i susret je riješen.

Ljubo Prgomet kod Gorice je ubacio 22 poena, a po 14 su dodali Ante Mašić i Mašan Vrbica (osam asistencija, sedam skokova). Kod domaćina po 14 poena upisali su Veljačić (pet asistencija), Mate Vucić (osam skokova) i Andrej Štimac (pet skokova).

Skelin: "Nadam se da se svidjelo gledateljima, bilo je puno lijepih emocija"
05.01.2017. 22:08

1. HKL

Zabok slavio u Trnskom nakon produžetka, Šibenik pobijedio u Osijeku
26.02.2017. 19:26
Debakl Cedevite protiv Škrljeva, težak poraz Alkara od Gorice, Split slavio protiv Hermes Analitice

22.02.2017. 20:14
Mulaomerović: "Unatoč 12 koševa prednosti u uzvratu protiv Zielone Gore trebamo igrati kao da je 0:0"
21.02.2017. 15:06
Cibona namučila Cedevitu, Boatright povukao za pobjedu
20.02.2017. 20:05
Velić: "Uvjerio sam igrače da možemo igrati protiv Cibone"; Mulaomerović: "Bili su hrabri i inspirativni"
18.02.2017. 00:24
Sjajni Jolly na krilima Novačića do pobjede protiv Cibone i plasmana u finale Kupa
17.02.2017. 21:56