U drugom polufinalu EFL kupa Southampton je na domaćem terenu nadigrao Liverpool s minimalnih 1:0, pogotkom Nathana Redmonda, iako je taj rezultat mogao biti i veći da je napadač Svetaca bio precizniji u još nekoliko prilika...

Nakon razočaravajućeg remija u FA kupu protiv Plymouth Argylea u kojem je na teren poslao mnogo mladih igrača, Jürgen Klopp je za večerašnju prvu utakmicu polufinala EFL kupa na gostovanju kod Southamptona unio osam promjena, vrativši Adama Lallanu, Roberta Firmina i Daniela Sturridgea u početnu postavu. Unatoč tome, bila je ovo blijeda utakmica za momčad njemačkog stratega i samo ih je nepreciznost Nathana Redmonda spasila od još goreg poraza. Vremena za popravak imat će za dva tjedna.

U uvodnim su minutama gosti imali više lopte u svojim nogama, iako nisu ozbiljnije zaprijetili prema vratima Forstera. Zaredale su prilike u narednim minutama, a vratar Southamptona bio je prvi na iskušenju u 18. minuti, kada je sjajno obranio poluvolej Firmina. Minutu kasnije sjajnu je priliku imao Redmond, koji je sam izašao pred Kariusa, ali je golman Liverpoola uspio obraniti njegov udarac. Međutim, već je u sljedećem napadu isti igrač postigao pogodak. Jay Rodriguez progurao je dodavanje kroz noge Dejanu Lovrenu, Redmond je izbjegao zaleđe i pogodio mrežu Redsa.

Navijači gostujuće momčadi nikako nisu mogli biti zadovoljni izvedbom svoje momčadi večeras. Prelako su ispadali u posljednjoj liniji dok u napadu nisu uspijevali doći do izglednije prilike. Redmond je pretkraj poluvremena imao još jednu veliku priliku. Bertrand i Tadić su lijepo kombinirali na malom prostoru nakon čega je srpski nogometaš odigrao loptu za napadača Svetaca, koji se našao sam samcat na pet metara od gola, pucao isprve, ali je Karius dobro reagirao.

Mogli su domaćini u nastavku susreta i do novog pogotka, ali nisu bili dovoljno precizni. Redmond je u 66. minuti sjajno poveo kontru i uposlio Rodrigueza, čiji udarac iskosa završava samo u vanjskom dijelu mreže. Bolju je priliku, treću na utakmici, imao Redmond sedam minuta prije kraja. Long je ubacio oštru prizemnu loptu u peterac, Lucas je skrenuo i lijepo "odigrao" za napadača Southamptona, koji je prebacio Kariusa, ali su greda i Lovren spasili Liverpool.