Mega Leks Mega Leks 92:75 Zadar Zadar

Zadarska noćna mora u gostima kod Mega Leksa

U susretu 19. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra doživjeli su težak poraz na gostovanju kod Mega Leksa rezultatom 92:75 ...

Predstavu na koju ne treba pretjerano trošiti riječi odigrao je Zadar na gostovanju kod Mega Leksa u novom dvoboju ABA lige. Plantakova momčad odigrala je vrlo slabu, možemo reći i sramotnu, utakmicu protiv srpske ekipe koja je u potpunosti dominirala od tri četvrtine i upisala visoku pobjedu, dok je Zadar tek u posljednjoj četvrtini uspjeio malo ublažiti poraz (92:75).

Obje su se momčadi jako mučile u napadu u uvodnim minutama, promašujući podosta otvorenih šuteva. Nakon trice Rade Zagorca pet poena je povezao Vlatko Čančar i donio svojoj momčadi pet poena prednosti (8:3). Nešto duži period igre bez poena prekinuo je Zadar za dolazak na izjednačenje, ali do prednosti nije dolazio. Obje su momčadi brzo ušle u bonus i mogli smo gledati utakmicu bez ritma, s dosta odlazaka na liniju za slobodna bacanja. Domaćin je u samo završnici prve četvrtine prvi puta došao na dvoznamenkastu prednost (23:13).

Katastrofalna igra Zadrana produžila se i u drugu dionicu u kojoj je Mega otišla i na velikih +20 (33:13), ništa nije gostima polazilo za rukom. Do najvećih 28 koševa prednosti (43:15) u prvom poluvremenu srpska je momčad došla ubačajem Đorđa Simeunovića. Katastrofalno prvo poluvrijeme Zadar je zaključio na -26 (53:27).

U nastavku susreta prevelikih problema za Mega Leks nije bilo, tijekom treće četvrtine došla je i do 31 poena prednosti tricom Ognjena Jaramaza (69:38) i mirno priveo utakmicu prema kraju. Tek su u posljednjoj dionici Zadrani uspjeli malo ublažiti poraz.

Radosav Spasojević predvodio je Mega Leks sa 16 ubačaja, dok su po 13 koševa dodali Rade Zagorac i Alpha Kaba (11 skokova). Kod Zadra su po 14 poena ubacili Boris Barać (šest skokova) i Yannick Franke.

ABA liga

Cibona namučila Cedevitu, Boatright povukao za pobjedu
20.02.2017. 20:05
Sjajnim šutom Zvezda do visoke pobjede protiv Karpoša
14.02.2017. 20:07
Mulaomerović: “Presudila je kvaliteta i širina klupe Crvene zvezde”
13.02.2017. 14:23
Mršić: “Podigli smo obranu i sada treba nastaviti na ovom tragu”

12.02.2017. 19:26
Zadar napokon prekinuo seriju poraza u regionalnoj ligi i slavio prvi put u 2017.
10.02.2017. 22:46