Zadranima novi poraz na Baldekinu, Cibona lako s Vrijednosnicama

U 15. kolu A.1 lige GKK Šibenik i Cibona upisali su pobjede. Šibenčani su u derbiju na Baldekinu bili bolji od Zadra dok je Cibona bez problema svladala Vrijednosnice....

Derbi 15. kola A-1 lige odigran je na Baldekinu gdje je gostovao rival iz susjedstva Zadar. Zadrani se nisu dobro proveli u ranijem dijelu sezone kada su gostovali kod Jollyja, a sada ih je porazio i GKK Šibenik sa 64:53..

Zadrani su u posljednje vrijeme napokon dobili mogućnost registracije novih igrača te su s Frankeom, Georgijevim i Kovačevičem doputovali u Šibenik, ali niti oni nisu pomogli.

Gostima su presudile brojne pogreške, imali su dvostruko više izgubljenih lopti, ali i vrlo loše šutirali slobodna bacanja 8/17.

Susret je prelomljen sredinom posljednje dionice, Zadar je u 33. minuti vodio 46:45 da bi uslijedilo razdoblje od četiri minute bez ubačenog poena, GKK je napravio seriju 8:0 i okrenuo susret. Poslije toga domaćin je iskontrolirao rezultat i otišao do pobjede.

U pobjedničkom sastavu Ive Ivanov ubacio je 18 poena i uhvatio sedam skokova dok su po 11 poena dodali Roko Badžim i Ivan Siriščević (sedam skokova).

Kod Zadra Ivan Ramljak ubacio je 19 poena uz devet skokova dok je Maj Kovačevič dodao 14 poena.

U drugom susretu Cibona je pregazila Vrijednosnice s 97:69. Vrlo loše Cibosi su ušli u utakmicu, ali kada su se pribrali, u drugom dijelu su na širinu rostera i kvalitetu visoko slavili.

Na poluvremenu bilo je samo plus tri za domaćina da bi na kraju završilo s čak 28 razlike.

Kod Cibone istaknuli su se Luka Žorić s 25 poena, šest skokova i pet asistencija te Željko Šakić s 21 poenom i deset skokova. Kod Osječana Jakov Mustapić ubacio je 20 poena uz šest skokova.

12.02.2017. 19:26
Brokeri glatko nadigrali Alkara, Zabok u samoj završnici do pobjede nad Kvarnerom

22.02.2017. 20:14
Mulaomerović: "Unatoč 12 koševa prednosti u uzvratu protiv Zielone Gore trebamo igrati kao da je 0:0"
21.02.2017. 15:06