Zadranima novi poraz na Baldekinu, Cibona lako s Vrijednosnicama

U 15. kolu A.1 lige GKK Šibenik i Cibona upisali su pobjede. Šibenčani su u derbiju na Baldekinu bili bolji od Zadra dok je Cibona bez problema svladala Vrijednosnice....

Derbi 15. kola A-1 lige odigran je na Baldekinu gdje je gostovao rival iz susjedstva Zadar. Zadrani se nisu dobro proveli u ranijem dijelu sezone kada su gostovali kod Jollyja, a sada ih je porazio i GKK Šibenik sa 64:53..

Zadrani su u posljednje vrijeme napokon dobili mogućnost registracije novih igrača te su s Frankeom, Georgijevim i Kovačevičem doputovali u Šibenik, ali niti oni nisu pomogli.

Gostima su presudile brojne pogreške, imali su dvostruko više izgubljenih lopti, ali i vrlo loše šutirali slobodna bacanja 8/17.

Susret je prelomljen sredinom posljednje dionice, Zadar je u 33. minuti vodio 46:45 da bi uslijedilo razdoblje od četiri minute bez ubačenog poena, GKK je napravio seriju 8:0 i okrenuo susret. Poslije toga domaćin je iskontrolirao rezultat i otišao do pobjede.

U pobjedničkom sastavu Ive Ivanov ubacio je 18 poena i uhvatio sedam skokova dok su po 11 poena dodali Roko Badžim i Ivan Siriščević (sedam skokova).

Kod Zadra Ivan Ramljak ubacio je 19 poena uz devet skokova dok je Maj Kovačevič dodao 14 poena.

U drugom susretu Cibona je pregazila Vrijednosnice s 97:69. Vrlo loše Cibosi su ušli u utakmicu, ali kada su se pribrali, u drugom dijelu su na širinu rostera i kvalitetu visoko slavili.

Na poluvremenu bilo je samo plus tri za domaćina da bi na kraju završilo s čak 28 razlike.

Kod Cibone istaknuli su se Luka Žorić s 25 poena, šest skokova i pet asistencija te Željko Šakić s 21 poenom i deset skokova. Kod Osječana Jakov Mustapić ubacio je 20 poena uz šest skokova.

1. HKL

Cibona uz dosta problema slavila protiv Zagreba, Alkar nakon velike drame bolji od Šibenika
17.04.2018. 21:28
Uljarević vukao Cibonu, Cedevita ipak slavila
15.04.2018. 19:01
Zadar uvjerljiv u derbiju protiv GKK Šibenika
14.04.2018. 19:39
Cibona bez četvorice na Cedevitu: "Probat ćemo izboriti maksimum iz ove utakmice"
13.04.2018. 15:31