PPD Zagreb PPD Zagreb 25:31 Meškov Brest Meškov Brest

Poraz PPD Zagreba, u polufinalu protiv Vardara

U posljednjoj, 90. utakmici ligaškog dijela šeste sezone SEHA lige rukometaši PPD Zagreba su u Varaždinu izgubili od Meškova 25-31 (14-17) i na završni turnir odlaze kao četvrtoplasirani.

Hrvatski prvak je i prije ove utakmice osigurao plasman na 'Final Four', samo je bilo pitanje s koje će pozicije u polufinale. Treće ili četvrte. S druge strane gostima je trebao barem bod kako bi se plasirali na završni turnir i time izbacili slovensko Celje Pivovarnu Laško.

Na koncu su Bjelorusi slavili 31-25 osvojivši treće mjesto, dok je Zagreb četvrti, a Slovenci su ispali.

Hrvatski prvak je tako u tjedan dana 'izbacio' Celje PL iz dva natjecanja. Prošlog četvrtka Zagrebaši su slavili nad Celjem 23-21 i potom se plasirali u osminu finala Lige prvaka, a sada su neizravno porazom od Meškova izbacili Slovence i sa završnog turnira SEHA lige.

Vardar je osigurao broj 1, a Veszprem u doigravanje ide s druge pozicije.

Završni turnir igrat će se od 7. do 9. travnja po svemu sudeći u Brestu, a polufinalni parovi su Vardar - PPD Zagreb, te Veszprem - Meškov.

Zagreb je tek prvih 20 minuta držao rezultatski priključak motiviranim gostima. No, u zadnjih 10 minuta prvog poluvremena Meškov je stigao do dva gola viška (14-12, 15-13), a potom i do tri gola prednosti (17-14) s koliko su otišli na odmor.

Meškov je drugo poluvrijeme otvorio serijom 2-0 za velikih pet golova prednosti (19-14) nakon čeka više nije bilo povratka.

Bio je to četvrti ovosezonski susret s Zagreba i Meškovo pri čemu drugi poraz hrvatskog prvaka uz dva neodlučena ishoda.

Goste su do pobjede predvodili Rastko Stojanović, Dainis Kristopans, Artsiom Kulak i Dzianis Rutenka sa po četiri gola, dok je naš Ljubo Vukić zabio dva gola. Među strijelce se upisao i Ivan Pešić koji je sakupio 10 obrana. Kod Zagreba najefikasniji su bili David Miklavčič sa šest, Zlatko Horvat sa četiri, te Stipe Mandalinić i Dobrivoje Marković sa po tri gola.

Regionalna liga (M)

Sedam golova Jaganjca nedovoljno Metalurgu na gostovanju u Brestu
15.11.2017. 20:42
Hrvati uspješni u Sloveniji: Nexe remizirao s Celjem, PPD Zagreb svladao Gorenje
17.10.2017. 19:52

Kamenica: "Nantesov nastup u Szegedu bio je veličanstven", Horvat: "Želimo pokazati da možemo s jakima"
16.11.2017. 19:59
Stipe Mandalinić stavio potpis na ugovor s Füchseom iz Berlina
15.11.2017. 19:45
Vardar prošetao do pobjede, Šterbik briljirao, PPD Zagreb vrlo blijed
11.11.2017. 21:29
Kamenica i Vori: "Utakmicu smo izgubili u prvom poluvremenu s puno promašenih zicera"
05.11.2017. 12:24