Serie A, 29. kolo, 19.03.2017, 20:45 h
Roma Roma 3:1 Sassuolo Sassuolo

U posljednjem susretu 29. kola Serie A Roma je na Olimpicu svladala Sassuolo s 3:1 i tako se vratila na drugo mjesto Serie A. Iako su gosti poveli na samom početku susreta to nije poremetilo Rimljane koji su ubrzo izjednačili, a na kraju i slavili i došli do tri vrijedna boda...

Romi nakon ispadanja u Europskoj ligi ostaje borba za drugo mjesto u talijanskom prvenstvu. Nakon što se ranije danas Napoli pobjedom nad Empolijem probio na drugo mjesto na tablici i tako privremeno preskočio Romu, Rimljani su Napolitancima uzvratili na isti način. U posljednjoj utakmici kola Roma je na svome Olimpicu slavila protiv Sassuola s 3:1 i ponovno se vratili na plus od dva boda u borbi za izravan plasman u Ligu prvaka.

Već u četvrtoj minuti Roma je mogla povesti. Salah je iskoristio nespretnost gostujuće obrane, pokupio loptu i pucao na gol, no vratar Sassuola Consigli je to dobro obranio. U nastavku akcije Egipćanin je ponovno došao do lopte, ali ovog puta pogodio je vanjski dio mreže. Već u sljedećem napadu ponovno opasna situacija, ali s druge strane. Berardi je ubacio loptu u kazneni prostor domaćih, a na drugoj stativi nalazio se Defrel koji je loptu prebacio preko gola.

U devetoj minuti ista duet Berardi-Defrel doveo je goste u vodstvo. Berardi je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor, Politano ju je propustio do Defrela koji preciznim udarcem s 15 metara probija vratara Rome Szczesnyja i dovodi svoju momčad u vodstvo za manje od deset minuta igre na Olimpicu.

No, nakon samo sedam minuta Roma se vratila u susret i izjednačila rezultat. Izgledalo je kao da neće biti ništa od te akcije, previše gostujućih igrača stajalo je u kaznenom prostoru, no Salah je pronašao Paredesa izvan kaznenog prostora, nitko od igrača Sassuola nije izašao u blok, a ovaj preciznim udarcem s 20-ak metara pogađa desnu malu mrežicu za poravnanje na 1:1.

Ubrzo nakon toga obje momčadi krenule su po novi pogodak. Prvo je Roma mogla potpuno preokrenuti susret, ali pokušaj Emersona zaustavila je vratnica, dok je s druge strane dobru priliku imao Politano čiji je prizemni udarac po sredini gola obranio Szczesny. U tim trenutcima Politano je bio najaktivniji igrač na terenu, imao je još jednu priliku kada je s vrha kaznenog prostora uputio udarac koji je išao pod gredu, ali ponovno je Szczesny to obranio.

I onda, pred sam kraj prvog dijela Roma je kaznila promašaje Sassuola i uz dvojbenu situaciju preokrenula rezultat. El Shaarawy je probio po lijevoj strani i ušao u kazneni prostor, no njegov udarac je obranio Consigli. U nastavku akcije ponovno dolazi do nesporazuma u obrani Sassuola, ali i do naguravanja, najspretniji je tu bio Salah koji je na kraju pospremio loptu u mrežu. Pogodak je u najmanju ruku upitan jer je Salah u trenutku kada je krenuo na loptu odgurnuo jednog gostujućeg igrača, ali sudac je pokazao na centar i Roma je uoči odmora došla do prednosti.

I u drugom dijelu prilika nije nedostajalo, strijelac prvog pogotka na utakmici, Defrel mogao se ponovno upisati u strijelce i izjednačiti rezultat, ali njegov udarac bio je slab i neprecizan, završio je pored gola.

U 68. minuti Roma je postigla i treći pogodak i riješila utakmicu. Džeko je dodao za Strootmana koji mu lijepo vraća loptu u kazneni prostor, a bosansko-hercegovački napadač se ogradio i udarcem iz prve pogodio u bližu stativu za, kako će se poslije pokazati, konačnih 3:1.

Roma je mogla postići i četvrti pogodak, nekoliko minuta kasnije Džeko je ponovno ostao sam ispred Consiglija, ali ovog puta je vratar Sassuola izašao kao pobjednik tog sraza.

Roma je na kraju došla do pobjede i zadržala prednost od dva boda nad Napolijem. Borba za Scudetto davno je završena, Juventus ima osam bodova prednosti devet susreta prije kraja prvenstva i Rimljanima ostaje borba s Napolitancima za izravan plasman u Ligu prvaka. Sassuolo je pak upisao 16. poraz ove sezone, ali nije u opasnosti za ispadanje. Nalazi se na 15. mjestu s 31 bodom u 29 susreta.