Ivica Obrvan sa Chamberyjem do polufinala Kupa

Poznati su polufinalisti Francuskog kupa, a među njima je i Chambery kojeg vodi Ivica Obrvan te za kojeg nastupa Damir Bičanić...

Ivica Obrvan sa Chamberyjem prošao je u polufinale Francuskog kupa. U četvrtfinalu za protivnika je imao St. Raphael, momčad koja je duboko u igri za Europu ove sezone, ali Chambery je glatko slavio s 31:24. Početkom drugog poluvremena Chambery je stvorio ključnu prednost, pobjegao na 19:15 i poslije toga nije dopustio domaćinu da se približi na manje od tri gola zaostatka.

Istaknuli su se Johannes Marescot sa sedam golova i Romain Briffe s pet dok Damir Bičanić nije bio među strijelcima. Kod domaćina sedam pogodaka postigao je Daniel Sarmiento.

Nikakvih problema nije bilo za Nantes koji je lakoćom punio mrežu Creteila. Konačnih 39:29 za domaćina dovoljno govori kakav je dvoboj odigran u Nantesu gdje Creteilu nije puno pomoglo devet obrana Mate Šunjića.

Po sedam golova kod domaćina postigli su Romain Lagarde i Nicolas Tournat, pet je dodao Olivier Nyokas, a dva Jerko Matulić. Kod poraženih sedam golova postigao je Alexandru Csepreghi, a šest Nuno Grilo.

Najdramatičniji dvoboj odigrali su Toulouse i Dunkerque. Gosti su slavili 29:28 nakon što su dvije i pol minute prije kraja gubili 28:26. Baptiste Butto i Florian Billant poravnali su na 28:28 da bi u posljednjoj sekundi Pierre Soudry zabio za prolaz Dunkerquea.

Kod pobjednika i dalje nema Marka Mamića, a istaknuli su se Soudry s deset golova, Butto sa sedam te Benjamin Afgour s pet pogodaka. Kod poraženih po šest golova postigli su Maxim Gilbert i Ferran Sole dok je Nemanja Ilić dodao pet.

Jednostavniji posao imao je Montpellier koji je u 14 obrana Nikole Portnera bio bolji od Aixa. Domaćin je visoko slavio s 32:27 iako je 15 minuta prije kraja bilo još 23:23. Uslijedila je serija Montpelliera 6:0 koja je odlučila pobjednika.

Jure Dolenec postigao je čak 14 pogodaka kod domaćina, a kod gostiju Mohamed Mamdouh postigao je osam, a Sergij Onufrijenko sedam golova.