Montpellier i Nantes u finalu Kupa, skroman učinak Hrvata

Četvorica Hrvata borila su se za ulazak u finale Francuskog kupa, a tamo je u konačnici završio samo Jerko Matulić koji je s Nantesom eliminirao Obrvanov i Bičanićev Chambery...

45 minuta Chambery je bio u igri za prolaz u finale Kupa, odigrao je odlično u tom razdoblju, ali nije imao snage u završnici. Obrana Nantesa proradila je u pravo vrijeme i Ivica Obrvan i Damir Bičanić ostali su bez finala.

Derot, Burić i Claire s tri gola u nizu prelomili su dvoboj, odveli Nantes na 23:19 i nakon toga nije bilo povratka za Chambery.

Prvo ime susreta bio je Eduardo Gurbindo s devet golova, Arnaud Siffert upisao je 15 obrana, a Jerko Matulić dodao je jedan pogodak.

Kod Chamberyja Bičanić je ostao na nuli uz jedan promašaj, a Edin Bašić bio je najefikasniji s pet postignutih pogodaka.

Montpellier je imao lakši posao u drugom polufinalu, također je postigao 28 pogodaka, ali slavio protiv Dunkerquea 28:23.

Susret je bio posve izvjestan od rane faze, MAHB je konstantno bio u uvjerljivom vodstvu i na kraju je rutinski došao do prolaza u finale.

Predvodili su ga Jure Dolenec sa sedam golova i Ludovic Fabregas s pet dok je Nikola Portner imao 12 obrana. Na drugoj strani Marko Mamić postigao je jedan pogodak, a po četiri su zabili Baptiste Butto i Benjamin Afgour.

09.11.2017. 00:37

Červar: "Francuska je velesila, bit će jako teško s njom igrati"
22.01.2018. 15:40
Makedonija teško stradala protiv Španjolske, užasno prvo poluvrijeme odnijelo svaku šansu
21.01.2018. 22:15
Saračević: ''Švedska igra jako dobro i ima odličnu tranziciju, neće biti lako''
15.01.2018. 13:38
Vrlo dobar nastup Ivića i Štrleka u glatkoj pobjedi Kielcea
16.12.2017. 22:45
PPD Zagreb rutinski odradio posao protiv Vojvodine uoči priprema za Europsko prvenstvo
16.12.2017. 20:37