Zadar Zadar 71:63 Cedevita Cedevita

Zadru slavlje protiv Cedevite, susret prelomljen u posljednjoj četvrtini

Zaostali susret 24. kola A-1 lige odigran je u Višnjiku gdje je Zadar pobijedio Cedevitu rezultatom 71:63 i preskočio je na petom mjestu prvenstvene ljestvice...

Blijedo izdanje iz finala ABA lige Cedevita je prenijela i na hrvatskog prvenstvo. Mršićeva je momčad išla na gostovanje kod Zadra i izgubila rezultatom 71:63. Novom je pobjedom Zadar preskočio zagrebačku momčad na petom mjestu s omjerom od 17 pobjeda i sedam poraza.

Zadar je bio bolja momčad tijekom većeg dijela susreta i tek je tijekom prvog poluvremena povremeno bio u zaostatku. U posljednjoj četvrtini rade seriju 13:0, ostavljaju svoje protivnike bez poena gotovo sedam minuta i u konačnici dolaze do pobjede.

Zadar je bolje otvorio susret i nakon dvije minute poveo sa 6:0. Gosti vrlo brzo uzvraćaju, John Shurna ubacuje dvije trice za prvo vodstvo svoje momčadi, na njega se s četiri poena nadovezuje i Miro Bilan pa Cedevita dolazi do šest razlike (12:6). U sedmoj minuti Zadar poravnava tricom Kristijana Krajine (14:14), dok je rezultat bio izjednačen i na kraju prve četvrtine (23:23).

Jakov Vladović je povezao pet poena na početku druge četvrtine, a Cedevita je u prve četiri minute ubacila tek četiri koša. Domaćin je to djelomično uspio i iskoristiti pa je u nekoliko navrata imala i sedam poena viška, nakon vezanih ubačaja Aleksandra Georgieva i prvu dvoznamenkastu prednost jedne momčadi na utakmici (42:31). U posljednje dvije i pol minute zagrebačka momčad ipak smanjuje zaostatak i na poluvrijeme odlazi s prihvatljivijih šest koševa zaostatka (44:38).

Izrazito neučinkovita treća četvrtina s obje strane nije ponudila značajniji odmak. Zadar je prve poene iz igre ubacio preko Ivana Marinkovića u šestoj minuti, nešto kasnije Marko Tomas je vratio vodstvo na stranu gostiju (50:49). U cijeloj je četvrtini postignut ukupno 21 koš, dok je rezultat u posljednje tri minute bio 4:0 za Zadar koji je uoči zadnje četvrtine vodio s tri razlike (53:50).

Serija 13:0 Naglićeve momčadi protegla se na gotovo sedam minuta, tricom Jakova Vladovića domaćin je vodio s 14 razlike (69:55) dvije minute prije kraja. Prednost je bez većih poteškoća sačuvao do samog kraja.

Upravo je Jakov Vladović predvodio svoju momčad do pobjede s 15 poena (3/8 za dva, 3/7 za tricu), dok je Ivan Ramljak dodao 14 koševa (5/5 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i sedam skokova.

Najbolji je kod Cedevite bio Miro Bilan sa 16 koševa (5/10 za dva, slobodna bacanja 6/9) i 11 skokova.

• John Paul Jones   19.04.2017. u 11:29
    Cedevita ako se nastavi ovako blamirat upitan joj je i naslov prvaka za ovu godinu. Nevjerojatno koje nesposobno vodstvo, ulupali su tolike pare a momčad izgleda bezglavo, beskrvno i bezmudo.
    John Paul Jones
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    +1

1. HKL

Zagrebova petorka izvukla pobjedu protiv Alkara, Junaković na korak do triple-doublea
20.10.2017. 21:17
Cibona dobro odigranom završnicom treće četvrtine slomila otpor Splita i upisala pobjedu
16.10.2017. 19:33