Kyle Hines donio pobjedu CSKA nakon neizvjesne završnice

Do druge su pobjede došli košarkaši CSKA u četvrtfinalnoj seriji protiv Baskonije. Na domaćem su parketu, nakon vrlo neizvjesne završnice, svladali španjolsku momčad rezultatom 84:82 ubačajima Kyle Hinesa s linije slobodnih bacanja, sekundu prije kraja...

CSKA - Baskonia 84:82 (21:20, 19:15, 29:23, 15:24)

Četvrtfinale Eurolige, druga utakmica:
Moskva - Megasport Arena
Suci: Sreten Radović (Hrvatska), Milivoje Jovčić (Srbija), Mario Majkić (Slovenija)

CSKA: De Colo 10, Teodosić 16, Augustine 9, Fridzon 8, Jackson 7, Antonov, Freeland, Voroncevič 2, Higgins 8, Hrjapa 6, Kurbanov 8, Hines 10

Baskonia: Larkin 8, Voigtmann 10, Hanga 6, Sedekerskis, Beaubois 21, Blažić 2, Diop 7, Tillie 10, Laprovittola 3, Šengelia 3, Budinger 12, Luz

Nakon što su u prošloj utakmici zahvaljujući 10:0 seriji u samoj završnici utakmice došli do pobjede, košarkaši CSKA na nešto su teži način došli i do druge. Iako su zaostajali u gotovo cijelom susretu gosti 12 sekundi prije kraja dolaze do izjednačenja, no CSKA dobiva prekršaj u posljednjoj sekundi, Kyle Hines je precizan s linije slobodnih bacanja i donosi pobjedu 84:82.

Kao što je to bio slučaj i u prvoj utakmici, gostujući je sastav vrlo dobro ušao u utakmicu. Prijetnja za ruski sastav je dolazila sa svih strana jer se većina igrača iz prve petorke u vrlo ranoj fazi upisala u strijelce. Na drugoj je strani bio raspoložen Nando De Colo, na njega se s četiri poena nadovezao Nikita Kurbanov pa je CSKA poveo s 14:11. Završne su minute prve dionice pripale domaćoj momčadi koja je vodila cijelo vrijeme, u samoj je završnici Kim Tillie smanjio zaostatak svoje momčadi na poen minusa (21:20).

Nakon što su domaćini imali šest koševa viška, Baskonia koristi nekoliko slabih napada svojih protivnika i radi seriju 10:2 kojom se vraća u prednost (30:28) u 12. minuti. Ipak, španjolska momčad polagano posustaje, CSKA uzvraća serijom 12:0, koju svojim prvim ubačajem iz igre zaključuje Miloš Teodosić, i dolazi do najvećih sedam razlike (40:33) uoči kraja prvog poluvremena.

Nastavak susreta CSKA je otvorio s pet poena, nakon trice Vitalija Fridzona došao i do prve dvoznamenkaste prednosti (45:35). Odlično je igrao Miloš Teodosić koji je sam ubacio 13 poena u prvih pet minuta i povećao razliku svoje momčadi. Pokušavali su gosti na sve načine promijeniti ritam utakmice i eventualno uhvatiti priključak, tricom Nicolasa Lapporvitole su se uspjeli spustiti na deset koševa zaostatka u završnici treće dionice, nakon što su u jednom navratu zaostajali i 17 razlike.

Imala je nekoliko vrlo dobrih prilika, otvorenih šuteva, Baskonia za potpuni povratak u utakmicu, no nisu bili precizni, sve do same završnice kada Johannes Voigtmann ubacuje za minimalan zaostatak (80:79) nešto više od pola minute prije kraja. Na drugoj je strani Aaron Jackson poentirao nakon polaganja, uzvrtio je vrlo brzo tricom Rodrigue Beaubois i izjednačio (82:82). Teodosić je promašio težak šut, Kyle Hines je uhvatio skok, izborio prekršaj sekundu prije kraja i pogodio s linije slobodnih bacanja za pobjedu.

CSKA je predvodio Miloš Teodosić sa 16 poena (3/6 za dva, 2/8 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i osam asistencija, dok su po deset koševa dodali Nando De Colo i Kyle Hines.

Najbolji je kod gostiju bio Rodrigue Beaubois s 21 poenom (3/5 za dva, 5/9 za tricu) i pet asistencija.