Nova pobjeda mladih košarkaša, Portugal slomljen u posljednjoj četvrtini

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 20 godina ostaje na stopostotnom učinku na Europskom prvenstvu Divizije B. Mladi košarkaši slavili su rezultatom 75:61 protiv vršnjaka iz Portugala...

Treća utakmica i treća pobjeda hrvatske reprezentacije do 20 godina. Danas su svladali Portugal rezultatom 75:61 i u sljedećem kolu, u utorak, igrat će protiv Irske. Kao što se i moglo očekivati bio to nešto teži dvoboj hrvatskih košarkaša, ali i kao takav završio je dvoznamenkastom pobjedom.

Portugalci su nešto bolje ušli u susret i stekli ranu prednost. U sedmoj minuti imali su sedam poena viška (16:9), ali Hrvatska serijom 9:1 dolazi do minimalnog vodstva na kraju četvrtine.

Stvari su polako počele sjedati u drugoj dionici koju je Hrvatska zaključila s 13 razlike prednosti (40:27) i kada uzmemo u obzir dotadašnji tijek utakmice, vrlo visoka prednost.

Iako su se Portugalci uoči posljednjih deset minuta uspjeli spustiti na samo četiri koša minusa (58:54), četvrta četvrtina pokazala je zašto je Hrvatska favorit za ulazak u viši rang. Odličnom rolom Ljubičića i Čizmića Hrvatska se vratila na dvoznamenkastu prednost i zaključila susret u svoju korist.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Roko Badžim s 19 poena (5/8 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i pet skokova, po 14 koševa su dodali Krešimir Ljubičić (5/7 za dva, slobodna bacanja 4/4) i Toni Perković (2/3 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 1/3).

Diogo Brito bio je najbolji kod Portugala s 19 poena (3/7 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 4/5).

Europsko prvenstvo U-20, Divizija B:
Hrvatska - Portugal 75:61

Reprezentacija

Ivica Skelin objavio popis igrača za susrete s Nizozemskom i Italijom
16.11.2017. 16:17
Jelavić: "Nije lako pobijediti Italiju u gostima", Režan: "Drugo poluvrijeme bilo je na visokoj razini"
16.11.2017. 13:21