Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo, 16.07.2017, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, Zagreb, gledatelja: 1500
Hajduk

Prvo kolo nove prvenstvene sezone s uspjehom su otvorili i nogometaši Hajduka koji su u Maksimiru bili bolji od Lokomotive s 3:1. Bijeli su u samoj završnici prvog poluvremena došli do vodstva, Lokomotiva je početkom nastavka izjednačila, ali su gosti dvama pogocima došli do prva tri boda u novoj sezoni...

Nakon pobjeda Dinama i Rijeke, nogometaši Hajduka uspješno su otvorili novu prvenstvenu sezonu. Neugodna Lokomotiva bila je protivnik u Maksimiru, a Carrillova momčad slavila je s 3:1 i dala dobar nagovještaj uoči uzvrata protiv Levskog u Sofiji.

Bijeli su većim dijelom susreta bili bolja momčad, Lokomotiva je tek u nekoliko navrata uspjela doći pred protivnička vrata, pa i do izjednačenja, no veća kvaliteta Hajduka izašla je na vidjelo u ostatku susreta.

Ne pretjerano kvalitetno prvo poluvrijeme u kojem je Hajduk vrlo čvrsto bio postavljen u defenzivi i više pokušavao prema naprijed od zagrebačke momčadi. Najbolji pokušaj stigao je u 16. minuti dvoboja kada je Ivan Pešić centrirao s lijeve strane na Zvonimira Kožulja koji glavom s pet metara šalje loptu preko gola.

Splićani su u vodstvo došli u samoj završnici poluvremena, krasnom akcijom u tri dodavanja. Pešić je proigrao Hamzu Barryja na dvadesetak metara, Gambijac odigrao prema Francku Ohandzi u kazneni prostor, a napadač Hajduka se lijepo othrvao Lokomotivinim braničima i zatresao mrežu.

Odmah na samom početku nastavka, iz prvog udarca u okvir, Lokomotiva je došla do izjednačenja. Lovro Majer je ubacio iz slobodnog udarca, Fran Karačić bio najbliže lopti i glavom je skrenuo u mrežu.

Slavlje domaćina nije dugo trajalo, tek sedam minuta. Ohandza je uposlio Antu Ercega koji je utrčao u kazneni prostor i lijepo plasiranim udarcem matirao Darijana Radelića-Žarkova.

Lokomotiva je bila vrlo blizu novog izjednačenja u 71. minuti, Marko Kolar je pucao glavom s pet metara, ali ravno u Dantea Stipicu. U dvoboju s velikim brojem oštrih startova i žutih kartona do kraja susreta su Splićani došli i do trećeg pogotka kojim su riješili pitanje pobjednika. Strijelac je u 87. minuti bi Zoran Nižić iz slične situacije kao kod pogotka Lokomotive.

21.07.2017. 10:03
Zekić: "Grezda opet preore teren, a neki igrači koji su svježi nemaju ni približno takav angažman"
17.07.2017. 16:36
Carrillo: "Zadovoljan sam kako smo kontrolirali utakmicu", Tokić: "Hajduk će se boriti za vrh"
16.07.2017. 23:11
16.07.2017. 22:57

Hajduk protiv Brondbyja pred praznim tribinama, FARE ga prijavio Uefi
20.07.2017. 22:40
Kako je igrao Hajduk: Bijeli se ispromašivali, Ohandza spašavao, Carrillo kasnio s izmjenama
20.07.2017. 21:54
20.07.2017. 20:50
Carrillo: "Nikakav alibi me ne zanima, idemo po pobjedu i protiv Lokomotive"
15.07.2017. 18:18
Upoznajte potencijalne protivnike hrvatskih klubova: PSV najveće ime, Odd u golgeterskoj krizi
14.07.2017. 18:47