Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo, 16.07.2017, 21:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Igor Pajač, Jerko Crnčić, Vedran Đurak, Željko Frković
Muzafer Ejupi 68'
1:1(0:0) Rudeš
Karlo Kamenar 66'
Rudeš

Nogometaši Rudeša u svojem su prvom nastupu u Hrvatski Telekom Prvoj ligi osvojili bod na gostovanju kod Osijeka u Gradskom vrtu. Poveo je novopečeni prvoligaš lijepim pogotkom Kamenara, no Osijeku je bod i obraz spasio Muzafer Ejupi nekoliko minuta kasnije...

Rudeš slavi povijesni bod u Osijeku. U debitantskom nastupu u Hrvatski Telekom Prvoj ligi momčad Rudeša odigrala je 1:1 s favoriziranim Osijekom u Gradskom vrtu i u Zagreb se vraća s bodom. Bila je to utakmica u kojoj su gosti prepustili Osijeku inicijativu, ali su u nekoliko navrata pokazali da znaju igrati nogomet i da namjeravaju ostati u najvišem rangu hrvatskog nogometa. Imali su i vodstvo, ali sjajna reakcija Muzafera Ejupija rezultirala je brzim izjednačenjem, na kraju se remi čini najpoštenijim ishodom.

Momčad Zorana Zekića nije impresionirala na otvaranju prvenstva, ali to i ne čudi s obzirom da za nekoliko dana Osijek igra važnu europsku utakmicu koja bi im u sljedećem pretkolu Europske lige donijela veliki PSV. Nisu glavama Osječani bili u susretu, ali ne treba umanjivati vrlo dobar nastup Rudeša.

Da je Ejupi nakon desetak minuta igre zabio za vodstvo Osijeka tko zna u kojem bi smjeru otišla utakmica. Izbio je malo iskosa s desne strane pred danas odličnog Hendiju, dobro je pucao, ali brani Rudešov vratar. U nastavku je akcije danas indisponirani Lopa loptu poslao daleko od gola. Nakon 20-ak minuta igre priprijetili su i gosti - Kamenar je gurnuo Havojića u prigodu, ometan od Škorića ne uspijeva uputiti niti udarac, niti kvalitetan ubačaj, loptu hvata Osijekov vratar Malenica.

Bilo je to sve zanimljivo u prvih 45 minuta, no nakon odmora na travnjak izlaze napadački raspoloženi Osijek i Rudeš. Prvi je ozbiljno prijetio Osijek, u sjajnoj je prilicio bio Boban, dobro je pucao, no na putu prema mreži netko iz Rudešove obrane prsima izbija loptu u korner. Uzvratio je Rudeš nekoliko minuta kasnije, s lijeve je strane ubacio Ivančić, Perić-Komšić prizemnim udarcem loptu šalje malo kraj gola.

Osokolili su se gosti u nastavku što je urodilo i pogotkom nakon krasne akcije. Igrala se 66. minuta, dobar posao odradio je Turčin, dodaje do raspoloženog Kamenara koji fintom vara Matasa i desnom nogom pogađa pod gredu za vodstvo Rudeša.

Na žalost gostiju veselje u Gradskom vrtu nije im dugo trajalo, već dvije minute kasnije, nakon što je Borevković u opasnoj zoni skrivio prekršaj za žuti karton, Osijek dolazi do izjednačenja. Slobodnjak je izveo stručnjak za takve situacije, Petar Bočkaj, uzdrmao je gredu, ali lukavi Ejupi izbjegava zaleđe i prvi dolazi na odbijenu loptu te je posprema u mrežu za konačnih 1:1.

Do kraja susreta nije bilo ozbiljnijih prijetnji ni po Malenicu ni po Hendiju, remijem će sigurno više biti zadovoljni gosti, ali i domaća će publika oprostiti slabiju igru ukoliko Osijek idući tjedan izbori treće pretkolo Europske lige.

21.07.2017. 10:03
Zekić: "Grezda opet preore teren, a neki igrači koji su svježi nemaju ni približno takav angažman"
17.07.2017. 16:36
Carrillo: "Zadovoljan sam kako smo kontrolirali utakmicu", Tokić: "Hajduk će se boriti za vrh"
16.07.2017. 23:11
16.07.2017. 21:02

20.07.2017. 21:37
Upoznajte potencijalne protivnike hrvatskih klubova: PSV najveće ime, Odd u golgeterskoj krizi
14.07.2017. 18:47
Osijeku najteži protivnik, Dinamu lakši ždrijeb, Hajduk putuje u Dansku
14.07.2017. 13:21
Zekić: "Nametnuli smo žestok ritam i zasluženo slavili, samo da u Švicarskoj ne primimo brzi gol"
14.07.2017. 01:02
13.07.2017. 22:40