Nakon poraza od Liverpoola nogometaši Bayerna upisali su i drugi poraz na Audi Cupu. U utakmici za treće mjesto na Allianz Areni ih je porazila momčad Napolija...

Nakon teškog poraza jučer protiv Liverpoola u prvoj utakmici Audi Cupa, turnira kojeg je Bayern organizator, trener Bavaraca Carlo Ancelotti odlučio je protiv Napolija u utakmici za treće mjesto na travnjak poslati poprilično šaren sastav. U odnosu na početni sastav koji je krenuo protiv Liverpoola Ancelotti je promijenio svih 11 igrača.

S druge strane, Napoli je na travnjak Allianz Arene izašao u napadački još jačem sastavu nego protiv Atletico Madrida, što se i osjetilo u igri. Napoli je kontrolirao utakmicu i na kraju zasluženo slavio s 2:0.

Prva poluprilika stigla je od strane domaćina, u sedmoj minuti udarac je s ruba kaznenog prostora isprobao Coman, bio je to lagan posao za Sepea. Na suprotnom kraju travnjaka dobru je priliku imao Callejon, izašao je sam pred Früchtla, ali si je dao predug for pa mu vratar Bayerna izbija loptu.

Iz sljedeće je prilike Napoli poveo. Na ubačaju s desne strane neobjašnjivo je usamljen na pet metara ostao Maksimović, njegov pokušaj odlično brani Früchtl, ali nitko od Bayernove obrane ne reagira na odbijenu loptu, koja dolazi do Koulibalyja, branič Napolija nije imao težak posao, s par ju je metara zakucao u mrežu Bayerna.

Früchtl se u nekoliko navrata istaknuo sjajnim reakcijama. Tako je u 24. minuti odlično zaustavio lijep pokušaj Mertensa, na odmor se otišlo s minimalnom prednošću talijanske momčadi.

U nastavku smo kod Napolija vidjeli pregršt izmjena, čitavo drugo poluvrijeme dobio je i Marko Rog, ušavši umjesto Hamšika. Defenzivno je odradio korektan posao, u 77. je minuti zaradio žuti karton.

Potvrda Napolijeve pobjede stigla je u 55. minuti kada je Callejon lijepo pronašao Giaccherinija, a ovaj još ljepše poentirao za konačnih 2:0.

Bayern je u završnici zaigrao bolje, posebno nakon ulaska Riberyja, imao je nekoliko poluprilika, ali rezultat se nije mijenjao. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka domaći su igrači s travnjaka ispraćeni salvom zvižduka nezadovoljnih navijača.

22.04.2018. 22:52
Ancelotti: "Ako me Arsenal ima u svojim planovima, bit ću počašćen"
20.04.2018. 22:44
18.04.2018. 23:30
14.04.2018. 20:37
Real želi treće finale zaredom, Bayern pet godina nije bio u finalu, Liverpool sanja novi trofej, Roma uživa
14.04.2018. 11:17