Armenija iskoristila novi poraz BiH, Makedonija uzvratila Kosovu na domaćem terenu

Odigrano je pet novih utakmica u pretkvalifikacijama za Svjetsko košarkaško prvenstvo u kojima nije bilo prevelikih iznenađenja. BiH je na domaćem terenu upisala i drugi poraz od Švedske te se dovela u vrlo tešku poziciju što je iskoristila Armenija pobjedom kod Slovačke. Makedonci su uzvratili Kosovu za poraz u prvom kolu, dok su se Austrija i Bugarska lako obračunale sa svojim protivnicima...

Nakon poraza od Nizozemske košarkaši Austrije nisu imali prevelikih problema protiv Albanije kojoj su nanijeli treći poraz u isto toliko susreta. Na domaćem parketu slavili su rezultatom 97:63, u susretu koji je prelomila već u prvoj dionici koju je dobila 33:19.

Do pobjede je predvodio Rašid Mahalbašić s 25 poena, devet skokova i šest asistencija, Jakob Pöltl je dodao 18 koševa i šest skokova. Michael Moser bio je najbolji kod Albanije s 20 poena.

Prevelikih problema nije imala niti Bugarska koja je ostala sama na vrhu svoje skupine. Danas je u prilično jednosmjernoj utakmici svladala slabašni Portugal 91:65.

Aleksandar Vezenkov predvodio je Bugarsku s 21 poenom i osam skokova, Dee Bost je dodao 15 koševa i sedam asistencija. Fabio Lima sa 16 koševa predvodio je Portugalce.

Nakon dvije domaće pobjede košarkaši BiH upisali su i prvi poraz u Skenderiji. Bolja je od njih i drugi puta u pretkvalifikacijama bila Švedska i to rezultatom 88:72.

Domaćin je prvu četvrtinu odigrao vrlo dobro i držao se u egalu (23:23). Ipak, kako je utakmica odmicala Šveđani su igrali s puno više samopouzdanja, kontrolirali su skok i bez većih problema dolazili do poena. Iako gosti nisu previše odmaknuli, uspjeli su držati prednost do samog kraja utakmice.

Najbolji je u redovima Šveđana bio Thomas Massamba s 20 poena, Markus Eriksson je dodao 15 koševa. Džanan Musa bio je najbolji kod BiH s 12 koševa.

Poraz BiH iskoristila je Armenija u gostima kod Slovačke gdje je slavila 92:78 i zasjela na vrh skupine A s tri pobjede. Ključnim se pokazala druga dionica koju su gosti dobili 25:11, dok su preostale četvrtine bile su vrlo izjednačene i nijedna momčad nije uspjela uspostaviti dominaciju.

Ryan Boatright s 22 koša bio je najbolji kod Armenaca, po 16 poena ubacili su Alynn Hess (pet skokova) i Lucas Fisher (osam skokova). Slovake je predvodio Michal Batka s 23 poena.

Makedonija je na domaćem terenu uzvratila Kosovu za poraz u prvom kolu pobjedom 87:74. Gosti su prvu dionicu dobili s tri poena razlike (22:19) i držali se vrlo dobro do poluvremena. Ipak, u nastavku Makedonci igraju puno bolje, treću dionicu dobivaju 23:13 što im je bilo i više nego dovoljno za osiguravanje pobjede.

Najbolji u makedonskim redovima bio je Jordan Theodore s 24 poena i devet skokova, Aleksandar Kostoski je ubacio 16 koševa. Kod gostiju je Fisnik Rugova ubacio 17 koševa.

• Dario_SNet   13.08.2017. u 12:31
    Krivi je rezultat upisan, ispravno je ono što piše u naslovu i tekstu, Švedska je pobijedila 88:72, ispravili smo.
    Dario_SNet
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    0
  • pikepiletina   13.08.2017. u 11:49
    novi poraz Bih?! a na dnu stranice stoji rezultat: Bosna i Hercegovina - Švedska 88:72