Još pet prijateljskih utakmica odigrano je danas iz kojih vrijedi izdvojiti visoku pobjedu Srbije protiv Grčke rezultatom 93:61. Do prve pobjede u pripremnom razdoblju došao je i jedan od domaćina predstojećeg Eurobasketa Finska, koja je svladala Tursku 93:88...

Rusija je potopila Njemačku na turniru u Kazanu i bez Alekseja Šveda u sastavu slavila 90:69. Njemačka je samo u drugoj četvrtini ubacila 31 poen, da bi u posljednjoj potpuno podbacila, izgubila je 20:3 i u konačnici upisala visok poraz.

Timofej Mozgov predvodio je Ruse s 15 poena, Mihail Kulagin je dodao 13 koševa. Najbolji je kod Nijemaca bio Robin Benzing s 11 koševa.

Finska je dominirala većim dijelom susreta s Turskom, ali je na kraju morala izvlačiti pobjedu 93:88. Jedan od domaćina predstojećeg Eurobasketa na poluvremenu je vodio sa 17 koševa razlike (54:37), međutim, Turci već do kraja treće dionice dolaze vrlo blizu, na samo pet poena minusa (69:64). Ipak, izdržali su do kraja i upisali prvu pobjedu u ovoljetnom pripremnom razdoblju.

Erik Murphy predvodio je Fince s 15 poena, Jamar Wilson je dodao 12 koševa. Kod Turske je Cedi Osman ubacio 19 koševa, dok je Bobby Dixon dodao 18 poena i 11 asistencija.

Iako su igrali bez Omri Casspija i Yogeva Ohayona košarkaši Izraela potpuno su nadigrali Veliku Britaniju 90:62 i ostali neporaženi u pripremnom razdoblju. Izraelci su vodili od samog početka utakmice i na kraju prve četvrtine imali sedam koševa prednosti (27:20). Kako je dvoboj odmicao prednost je sve više rasla, u trećoj četvrtini došli su na 20 razlike što je bilo i više nego dovoljno za slavlje.

Kod pobjedničke momčadi po 12 koševa su ubacili Richard Howell, Elishay Kadir i Oz Blayzer. Najbolji je kod Britanaca bio Kavell Bigby-Williams sa 16 poena.

Bez braće Antetokounmpo košarkaši Grčke nisu imali šanse protiv Srbije koja je slavila s visokih 93:61. Već je početkom druge četvrtine Srbija došla do prve dvoznamenkaste prednosti (26:15), da bi novom serijom 8:0 podebljali stečenu razliku. U cijeloj drugoj četvrtini Grci su ubacili tek sedam poena i do kraja utakmice se nisu uspjeli oporaviti.

Najbolji je u redovima Srbije, koja je igrala bez Teodosića, Raduljice, Bjelice i Nedovića, bio Bogdan Bogdanović s 14 poena i devet asistencija, dok je Vladimir Lučić dodao 13 koševa. Grke je predvodio Ioannis Bourousis s 13 poena.

Prijateljske utakmice:
Rusija - Njemačka 90:69
Mađarska - Island 56:60 (Perl 17p, 9sk / Hermannsson 14p, Baeringsson 13p, 9sk)
Finska - Turska 93:88
Izrael - Velika Britanija 90:62
Srbija - Grčka 93:61

• vjesu   13.08.2017. u 14:17
    Da, Grci su potpuno nadigrani jucer i to bez Teodosica. Uz naseg Bogdanovica i njihov Bogdanovic je vec sad jedan od glavnih kandidata za MVP turnira...covjek igra brutalno. Realno, ja Grke i ne vidim na postolju. Mozda u slucaju da Antetokuonmpo poludi i ima cudesne brojke ali sve u svemu nije to... [cijeli komentar na forumu]
    vjesu
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    0
  • MiloshSRB   13.08.2017. u 13:49
    Dobro Grci jesu bili oslabljeni ali i nama fale Jokic, Bjelica i Markovic, plus Nedovic, Simonovic, Raduljica i Teodosic koji nisu igrali. Jesu utakmice pripremne i jeste Grcka odigrala lose ali Grcka je na svakoj poziciji losiji tim od nas. Drugo vidi se da smo fizicki dobro pripremljeni letimo po... [cijeli komentar na forumu]
    MiloshSRB
    0

Košarkaški svijet

Italija preokrenula protiv Crne Gore, Izraelci gotovo ispustili pobjedu protiv Slovenije
18.08.2017. 23:15
Srbija na Eurobasketu bez ozlijeđenog centra Miroslava Raduljice
17.08.2017. 14:54
Vincent Collet prekrižio dvojicu, Francuzi ostali na 14 imena
16.08.2017. 20:28
Navarro ispisao povijest u glatkoj pobjedi Španjolske, Litva nadigrala Francusku
15.08.2017. 23:13
Talijani se lako obračunali s Turskom, Srbiji nova pobjeda na beogradskom turniru
13.08.2017. 23:28