Čak tri susreta subotnjeg programa u Ligue 1 okončana su rezultatom 1:0. U dva dvoboja uspješniji su bili gosti, a jedan od poraženih domaćina je i Santinijev Caen...

Claudio Ranieri upisao je novi poraz s Nantesom, ovaj put na svom travnjaku protiv Marseillea. Gosti su slavili 1:0 u susretu koji su obilježili problemi domaćina s ozljedama pa je tako Ranieri već u prvih 25 minuta morao povući sve tri izmjene.

Samuel Moutoussamy, Valentin Rongier i Yacine Bammou vrlo rano napustili su travnjak i tako ostavili Ranierija bez opcija za izmjenu u nastavku susreta.

Na odluku se čekalo sve do 87. minute kada gosti dolaze do pogotka. Thauvin je ubacio s desne strane, lopta je prošla kroz domaću obranu i došla do Lucasa Ocamposa koji lakoćom zabija s druge vratnice.

Drugi poraz upisao je i Amiens koji je ovaj put na svom travnjaku poražen od Angersa. Momčad Matea Pavlovića (odigrao cijelu utakmicu) tako je došla do prve ovosezonske pobjede i to zasluženo.

U 27. minuti Angers je poveo golom Enza Crivellija koji se odlično ubacio iza leđa domaće obrane i zabio za vodstvo, a u 56. minuti Thomas Mangani iskoristio je veliku pogrešku vratara Gurtnera i s više od 30 metara poslao loptu u mrežu.

Iznenađenja nije bilo u Bordeauxu gdje je istoimeni domaćin ugostio Metz i očekivano slavio s 2:0. Zaslužena pobjeda za Žirondince koji su cijelim tijekom susreta bili bolji protivnik.

Nakon promašaja u početku dvoboja, poveli su u 44. minuti preko Valentina Vade lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora, a konačnih 2:0 postavio je Younousse Sankhare sredinom drugog dijela iz same blizine na dodavanje Malcoma.

Stopostotan učinak zadržao je St. Etienne koji je bio bolji i od Caena. Nakon slavlja na svom travnjaku protiv Nice, St. Etienne bio je bolji i u gostima od momčadi Ivana Santinija (igrao svih 90 minuta) te tako došao do šest bodova.

Pobjedu gostima donio je Romain Hamouma golom u 67. minuti iz kontranapada nakon odličnog dodavanja Bambe.

S identičnih 1:0 do prve ovosezonske pobjede stigao je Toulouse na svom travnjaku protiv Montpelliera. Gosti su odradili dobru utakmicu i dosta su prijetili Toulouseu, ali nisu došli do pogotka.

U 43. minuti Toulouse je došao do jedinog pogotka na susretu, nakon gužve u 16 metara dosuđen je kazneni udarac koji je Jimmy Durmaz pretvorio u pogodak.

Francuska

24.02.2018. 19:39
Troyes i Dijon odigrali bez pogodaka, domaćin i dalje opasno blizu zoni ispadanja
20.02.2018. 20:37
18.02.2018. 23:48
17.02.2018. 19:04
Unai Emery o Neymaru: „Ako pred uzvrat poradi na nekim stvarima, svima će pokazati koliko je zapravo dobar“
17.02.2018. 12:35

07.02.2018. 23:29
04.02.2018. 18:29
16.01.2018. 21:29