Svi članovi najvišeg ranga njemačkog nogometa izborili su pobjede na startu DFB Pokala, a najuvjerljiviji bili su Bayern i Köln...

Mainz nije imao većih problema na putu do drugog kola, igrao je protiv niželigaša Luneburger Hanse i slavio s 3:1. Gosti su potpuno dominirali susretom, domaćin je vrlo rijetko dolazio do gola Mainza i pobjeda je mogla biti i izraženija.

Yoshinori Muto bio je dvostruki strijelac za Mainz dok je jedan pogodak iz kaznenog udarca dodao Daniel Brosinski. Jedini pogodak za domaćina postigao je Felix Vobejda.

Kompliciraniji posao imao je Niko Kovač s Eintrachtom koji je gostovao kod Erndtebrucka, ali i slavio s 3:0. Problemi su se pojavili već na sredini prvog poluvremena kada je David Abraham zaradio isključenje i ostavio momčad iz Frankfurta s igračem manje.

Domaćin je s igračem više bio ambiciozniji i tražio pogodak, ali Eintracht je bio taj koji je zabijao i golovima Timothyja Chandlera, Mijata Gaćinovića i Sebastiena Hallera prošao je dalje.

Dobar posao odradio je i Werder koji je u gostima s identičnih 3:0 svladao Wurzburger Kickerse. Potencijalno neugodno gostovanje za momčad iz Bremena apsolvirano je golovima u drugom dijelu.

U 50. minuti sjajnim pogotkom s aut linije Miloš Veljković doveo je goste u vodstvo, Max Kruse povisio je na 2:0 u 74. minuti, a tri minute kasnije Maximilian Eggestein postavio je konačnih 0:3. Franko Uzelac kod domaćina ostao je na klupi.

Šetnju do prolaza imao je Bayern koji je rutinski odradio posao u gostima kod Chemnitzera. Glatkih 5:0 za Bavarce koji su četiri od pet pogodaka postigli u drugom poluvremenu.

U 20. minuti gosti su poveli pogotkom Roberta Lewandowskog iz slobodnog udarca, a u drugom dijelu Bayern su do visoke pobjede odveli Kingsley Coman, Lewandowski svojim drugim golom, Franck Ribery i Mats Hummels.

Chemnitzer 0 - 5 Bayern by Ball-Control

Dominirao je i Hoffenheim u gostima kod Erfurta, ali je puno teže došao do pobjede. Uspio je postići samo jedan pogodak i to u 51. minuti preko Nadiema Amirija. Andrej Kramarić kod gostiju igrao je do 76. minute kada ga je zamijenio Mark Uth.

Dortmundska Borussia lakoćom je izborila prolaz visokom 4:0 pobjedom kod niželigaša Arlena. Posebno raspoložen bio je Pierre-Emerick Aubameyang koji je zabio hat-trick, a mrežu domaćina načeo je Marc Bartra.

Rielasingen-Arlen 0 - 4 BVB by Ball-Control

Produžetke za prolaz trebala je Fortuna iz Düsseldorfa za koju je Davor Lovren igrao od 63. do 117. minute. U produžetku su Hennings i Fink bili strijelci za goste i osigurali im prolaz.