Ligue 1, 2. kolo, 13.08.2017, 17:00 h
Dijon Dijon 1:4(1:3) Monaco Monaco

Nogometaši Monaca došli su i do druge prvenstvene pobjede, na gostovanju kod Dijona u drugom kolu Ligue 1 slavili su s uvjerljivih 4:1 uz hat-trick Radamela Falcaa...

Nakon neuvjerljivog otvaranja nove sezone Ligue 1 nogometaši Monaca odigrali su puno bolju utakmicu u drugom prvenstvenom kolu. Aktualni prvaci nisu imali prevelikih problema u gostima kod Dijona, na krilima sjajnog Radamela Falcaa slavio je Monaco s 4:1.

Monaco je započeo s Kylianom Mbappeom na klupi. Mladi napadač ozlijedio je koljeno u prvom kolu, Jardim nije želio riskirati pa je mladića kojeg želi pola Europe ostavio izvan terena. Realno, nije se vidio njegov izostanak s travnjaka, Monaco je utakmicu već riješio nakon prvih 45 minuta.

Dijon je u prvom kolu doživio težak poraz protiv Marseillea (3:0), a s obzirom da su se domaći nogometaši odlučili nadigravati i s Monacom, bilo je samo pitanje s koliko će pogodaka u mreži završiti susret.

Danijel Subašić odradio je svih 90 minuta na golu Monaca, svoj je posao odradio korektno, nije ništa mogao kod pogotka Dijona.

Golijada je počela već u trećoj minuti - nakon kornera s desne strane Glik glavom šalje loptu prema golu Dijona, s par metara je Falcao šalje u mrežu. 20-ak minuta kasnije bilo je već 2:0. S lijeve je strane korner izveo Moutinho, snalažljivi Jemerson preko glave zabija za 2:0.

U 37. minuti bilo je jasno da je priča za Dijon gotova - uporni Diakhaby izborio se za loptu na polovini domaćina, dodao je Falcau koji sa ruba kaznenog prostora pogađa desne rašlje za ogromnih 3:0. Prije posljednjeg sudačkog zvižduka u prvom dijelu Dijon je smanjio na 3:1. Sjajno je dugom loptom Amalfitano prebacio Monacovu obranu, točno na nogu Saida, koji lijepo prima loptu i odmah je kroz noge istrčalom Subašiću šalje u Monacovu mrežu.

Na otvaranju drugog poluvremena Falcao upotpunjuje hat-trick. Još jednom je iz prekida Monaco došao do gola, s lijeve je strane korner izveo Lemar, Kolumbijac je nadskočio svojeg čuvara i s desetak metara glavom zabio za konačnih 4:1.

13.08.2017. 23:15

Francuska

21.10.2017. 19:51
20.10.2017. 23:13
16.10.2017. 01:28
Subašić: "Nema isprike, odgovoran sam za gol, vratar mora obraniti takav slobodni udarac"
15.10.2017. 15:41
15.10.2017. 01:25

18.10.2017. 22:34
17.10.2017. 22:31
14.10.2017. 20:10
13.10.2017. 23:00
09.10.2017. 22:38