La Liga, 3. kolo, 11.09.2017, 21:00 h
Málaga Málaga 1:3 Las Palmas Las Palmas

Nogometaši Las Palmasa stigli su do prve pobjede u novoj sezoni, na gostovanju kod Malage slavili su s 3:1. Asistenciju za prvi pogodak ubilježio je hrvatski nogometaš Alen Halilović koji je odigrao vrlo dobrih 65 minuta...

Posljednji susret trećeg kola odigrale su dvije momčadi koje su upisale dva poraza u prva dva kola, Malaga i Las Palmas na La Rosaledi, gdje su do pobjede 3:1 stigli gosti i upisali prva tri boda u novoj sezoni.

Alen Halilović odigrao je vrlo dobrih 65 minuta tijekom kojih je upisao asistenciju za prvi pogodak u 45. minuti i imao odličnu priliku sredinom drugog poluvremena, no lopta je završila na gredi.

Veći dio prvog poluvremena dvoboja dviju momčadi bez bodova nije proteklo u pretjerano dobrom nogometu. Osim borbe na sredini terena, nešto konkretnija prema suparničkim vratima bila je Malaga koja je dva puta zapucala u okvir gola, no bez većeg uspjeha. No, najbolju priliku imao je Las Palmas u 20. minuti kada je Jonathan Calleri dobio loptu u kaznenom prostor, no zapucao je loptu preko gola.

Embed from Getty Images

U samoj završnici gosti su došli do vodstva. Alen Halilović dobro se ubacio na rubu kaznenog prostora, proigrao na suprotnoj strani Jonathana Vieru koji je od stative progurao loptu u mrežu.

Nije dugo trebalo domaćinu za povratak u egal. Nakon četiri minute igre u nastavku s desne strane je ubacio Recio, najviši u skoku bio je Diego Gonzales i postigao prvi pogodak Malage ove sezone. U 64. minuti Halilović se mogao upisati i u strijelce kada ga je proigrao strijelac Viera, no hrvatskom nogometašu je udarac, uz pomoć grede, obranio domaći vratar, iako je mogao i proigrati suigrača u još izglednijoj situaciji.

Pet minuta kasnije novi šok za domaćina, Calleri se s igračem na leđima uspio izboriti za loptu u kaznenom prostoru i pogodio pod gredu za novo vodstvo Las Palmasa. Malaga je pritisnula u narednih dvadesetak minuta, no ostala je bez novog pogotka. Kazna je stigla u 89. minuti, mrežu je u svom debiju u Primeri zatresao Loic Remy i potvrdio pobjedu gostujuće momčadi.

22.10.2017. 02:11
Ernesto Valverde prezadovoljan s prvih sto dana na klupi Barcelone: "Prioritet je osvojiti prvenstvo"
21.10.2017. 13:56