Premier liga, 4. kolo, 11.09.2017, 21:00 h
West Ham West Ham 2:0 Huddersfield Town Huddersfield Town

U posljednjoj utakmici četvrtog kola Premiershipa West Ham Slavena Bilića napokon je došao do prvih bodova ove sezone, na svom je stadionu svladao Huddersfield s 2:0...

Bio je ovo po mnogima biti ili ne biti dan za Slavena Bilića na klupi West Hama. Nakon tri kola njegova je momčad bila prikovana za dno ljestvice Premiershipa, sa samo dva postignuta gola i s nulom na bodovnom kontu. Na Olimpijski stadion u Londonu stigao je Huddersfield, jedina momčad koja nije još primila nijedan gol u Premiershipu ove sezone.

Dominirao je West Ham protiv novaka u ligi, ali kao što je to bio čest slučaj Čekićari su imali ogromnih problema s realizacijom. Napadali su domaćini, kreirali šanse, a pogotka koji bi uljepšao 49. rođendan hrvatskog stratega i vjerojatno mu sačuvao trenersku poziciju - nije bilo.

Bilić ključan potez povlači nakon dvije trećine igre. Travnjak je napustio Chicharito, slamku spasa Bilić je potražio u Andreu Ayewu. I pogodio.

Sve silne prilike i dobro kreirane akcije nisu urodile plodom, Bilića je u 77. minuti pomazila sreća. Ayew je proigrao Pedra Obianga, koji je opalio s ruba kaznenog prostora. Lopta je na putu prema golu pogodila Zanku u leđa i drastično promijenila putanju, prevarivši vratara Lossla i završivši u mreži.

Da se Bilić ne živcira previše na rođendan pobrinuo se Ayew pet minuta kasnije, nakon kornera s desne strane snalazi se u gužvi i s par metara zabija za konačnih 2:0.

Inače, Huddersfield je bio posljednja momčad koja ove sezone nije primila gol u Premiershipu, sretni odbijanac Obianga značio je da su nakon 342 minute igre prvi put morali po loptu u mrežu.

• narada108   12.09.2017. u 14:58
    Payet fali na sve strane, ali sudeci po rosteru ne bi smijeli imati probleme u borbi za ostanak.Ali igra do sada nije dobra.