Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo, 17.09.2017, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Igor Pajač
Hajduk Hajduk
0:2(0:1) Rijeka
Araujo dos Santos Heber 24', 58'
Rijeka

Rijeka nije imala problema na Poljudu i u susretu devetog kola svladala je Hajduk s 2:0. Blijedi domaćin ispraćen je s travnjaka zvižducima, a slavlje Riječanima donio je s dva pogotka Heber...

S velikim očekivanjima ušli su u derbi i jedni i drugi, a na kraju puno zadovoljniji mogu biti Riječani. Hajduk je pokazao malo toga, Joan Carrillo ne može biti zadovoljan jer je većina njegovih igrača ipak podbacila.

U Hajduku su s nestrpljenjem čekali predstavljanje Huga Almeide, Portugalac je uglavnom bio odsječen u napadu, ali imao je jedan sjajan pokušaj glavom koji je stavio Prskala na velike muke.

Splićani su tako upisali i drugi poraz nakon odlaska Nikole Vlašića u isto toliko utakmica, a još jednom iskazali su se u bezidejnosti u igri prema naprijed. Riječani su tijekom tjedna imali susret protiv AEK-a u Europskoj ligi, no to nije ostavilo tolikog traga da bi se mogli "ponuditi" Splićanima.

Sve do prvog gola Rijeka je bila ponešto bolji protivnik, a u 25. minuti stigla je do vodstva. Zuta je vodio bitku na lijevoj strani i krajnjim naporom uspio ubaciti loptu u kazneni prostor, Ismajli je zaboravio na Hebera koji na prvoj vratnici podmeće nogu i šalje loptu iznad glave Stipice.

Ubrzo su gosti ostali bez ozlijeđenog Punčeca kojem je stradalo rame, a u 30. minuti mogli su Riječani i povećati prednost, ali pokušaj Maleša završio je malo pokraj vratnice.

S tih 0:1 otišlo se na odmor i očekivao se bolji i opasniji Hajduk u nastavku. Imali su Splićani tu i inicijativu, međutim jalovu i nisu uspjeli doći do poravnanja.

Čak štoviše, relativno brzo primili su i drugi pogodak. Borja je pogriješio i izgubio loptu, Mišić je pronašao Gavranovića koji puca, ali njegov udarac Stipica brani, no lopta dolazi do Hebera koji podiže na 2:0.

Sredinom drugog dijela i te najbolje prilike Hajduka, prvo Hamzina, a onda i Almeidina kojeg je Prskalo odličnom reakcijom spriječio da dođe do pogotka u debiju.

Rijeka tako nosi sva tri boda s Poljuda i vraća se na četiri boda zaostatka za Dinamom dok Hajduk ima devet bodova manje od Modrih i bodovno je poravnat s Osijekom.

• mrkrunimir 10   17.09.2017. u 21:40
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    0

Kek: "Apsolutno smo zaslužili pobjedu", Carrillo: "Naša najgora utakmica na Poljudu"
17.09.2017. 20:00

Hrvatski Telekom Prva liga

Kek zatražio razgovor s čelnicima kluba: "Previše je poraza, a zna se tko je odgovoran za rezultate"
21.10.2017. 20:55

KRONOLOGIJA: Luda završnica na Poljudu, Dinamo u minuti do preokreta, Erceg iz penala zabio za 2:2!
21.10.2017. 19:00
Carrillo: "Nema igrača Hajduka koji neće dati sto posto od sebe protiv Dinama"
20.10.2017. 16:12
19.10.2017. 23:06
Fink: "Imamo respekt prema Rijeci, ali se ne bojimo"
18.10.2017. 17:49
Pavičić i Punčec se slažu uoči Austrije: "Očekivanja su velika, moramo početi skupljati bodove"
18.10.2017. 10:56