Alen Halilović pauzira narednih mjesec dana zbog ozljede gležnja

Kapetan mlade hrvatske nogometne reprezentacije Alen Halilović (21) izbivat će s terena oko mjesec dana nakon što je u ponedjeljak ozlijedio gležanj lijeve noge, procjenjuju liječnici u njegovom klubu Las Palmas.

Ofenzivni vezni igrač napustio je bolnicu Perpetuo Socorro na štakama i plavim povezom oko gležnja lijeve noge.

"Nije tako ozbiljno kao što smo pomislili", rekao je Gerardo Garcés, šef liječničke službe Las Palmasa nakon pregleda magnetskom rezonancom. Halilović j napustio travnjak u 37. minuti dvoboja protiv Athletic Bilbaa nakon starta Raúla Garcíje. Las Palmas je pobijedio s 1-0 te se nalazi na 12. mjestu među 20 klubova prve španjolske lige.

Halilović se ozlijedio nakon nekoliko zapaženih utakmica u dresu "žutih" s Kanarskih otoka. Ove sezone igra u prvoj postavi a u tri utakmice je upisao jednu asistenciju. Od Marija Pašalića je naslijedio kapetansku vrpcu reprezentacije do 21 godine a u prvoj utakmici na gostovanju u Moldaviji dva puta je dodao za gol u pobjedi od 3-0.