Premier liga, 7. kolo, 01.10.2017, 15:15 h
Everton Everton 0:1 Burnley Burnley

Nogometaši Burnleyja stigli su do treće pobjede ove sezone i tako produžili niz na pet utakmica bez poraza. Na gostovanju kod Evertona slavili su s minimalnih 1:0 pogotkom Stephena Warda i tako barem privremeno došli na šest mjesto. S druge strane, momčad Ronalda Koemana nalazi se na 16. mjestu sa samo sedam bodova...

Četvrti poraz u pet utakmica upisala je momčad Evertona i ostala pri dnu prvenstvene ljestvice. Danas je na svom Goodison Parku odigrala prilično blijedu utakmicu i upisala minimalan poraz od Burnleyja.

S nova tri boda gostujuća momčad je tako produžila niz na pet utakmica bez poraza i barem privremeno došla na šesto mjesto 12 bodova, jednim manje od petoplasiranog Arsenala.

Everton je bio kudikamo opasnija momčad u prvih desetak minuta, no bez pogotka u suparničkoj mreži. Kazna je stigla u 21. minuti, Nikola Vlašić je malo zaspao i nije stigao ispratiti Stephena Warda koji je utrčao u kazneni prostor i proigrao Jeffa Hendricka čiji precizan udarac završava u golu Jordana Pickforda.

Domaćin se trudio igrati što brže u napadu, ali dolaskom u posljednjih dvadesetak metara od suparničkog gola, nedostajalo je preciznosti, kako u dodavanju tako i u udarcima.

Ronald Koeman u 63. minuti je ubacio Waynea Rooneyja i kako je vrijeme odmicalo Everton je igrao sve otvorenije. Osim nekoliko dalekometnih udaraca, sve je ostalo samo na pokušajima, Burnley je sačuvao mrežu netaknutom i došao do sva tri boda.

Nikola Vlašić napustio je igru u 69. minuti, zamijenio ga je Tom Davies.

Premier liga, 7. kolo:
Everton - Burnley 0:1

Engleska

Giggs: "Volio bih raditi u Leicesteru i Evertonu, ali bit će još zainteresiranih trenera"
23.10.2017. 21:20
Schmeichel brani Lovrena: "Klopp ga je ubio tim potezom", Klopp tvrdi: "Dejan nije bio ništa lošiji od ostalih"
23.10.2017. 12:47
Ključni tjedan pred Slavenom Bilićem, čelnici West Hama dali mu još dvije utakmice za ostanak na klupi
23.10.2017. 12:02
22.10.2017. 19:11
22.10.2017. 16:34

Holgate: "Bili smo jako sretni kada je Vlašić došao, vidjeli smo koliko je dobar već protiv Hajduka"
17.10.2017. 12:32
Koeman: "Vlašić je imao veliki utjecaj na igru kada sam ga stavio u sredinu"
16.10.2017. 10:22
15.10.2017. 16:40