Premier liga, 7. kolo, 01.10.2017, 15:15 h
Everton Everton 0:1 Burnley Burnley

Nogometaši Burnleyja stigli su do treće pobjede ove sezone i tako produžili niz na pet utakmica bez poraza. Na gostovanju kod Evertona slavili su s minimalnih 1:0 pogotkom Stephena Warda i tako barem privremeno došli na šest mjesto. S druge strane, momčad Ronalda Koemana nalazi se na 16. mjestu sa samo sedam bodova...

Četvrti poraz u pet utakmica upisala je momčad Evertona i ostala pri dnu prvenstvene ljestvice. Danas je na svom Goodison Parku odigrala prilično blijedu utakmicu i upisala minimalan poraz od Burnleyja.

S nova tri boda gostujuća momčad je tako produžila niz na pet utakmica bez poraza i barem privremeno došla na šesto mjesto 12 bodova, jednim manje od petoplasiranog Arsenala.

Everton je bio kudikamo opasnija momčad u prvih desetak minuta, no bez pogotka u suparničkoj mreži. Kazna je stigla u 21. minuti, Nikola Vlašić je malo zaspao i nije stigao ispratiti Stephena Warda koji je utrčao u kazneni prostor i proigrao Jeffa Hendricka čiji precizan udarac završava u golu Jordana Pickforda.

Domaćin se trudio igrati što brže u napadu, ali dolaskom u posljednjih dvadesetak metara od suparničkog gola, nedostajalo je preciznosti, kako u dodavanju tako i u udarcima.

Ronald Koeman u 63. minuti je ubacio Waynea Rooneyja i kako je vrijeme odmicalo Everton je igrao sve otvorenije. Osim nekoliko dalekometnih udaraca, sve je ostalo samo na pokušajima, Burnley je sačuvao mrežu netaknutom i došao do sva tri boda.

Nikola Vlašić napustio je igru u 69. minuti, zamijenio ga je Tom Davies.

22.04.2018. 16:46
Klopp: "Vidio sam na igračima da su nakon drugog gola stali"; Moore: "Presretan sam, zaslužili smo remi"
22.04.2018. 11:30

19.04.2018. 23:12
Klopp: "Zadovoljan sam derbijem"; Allardyce: "Mislim da Liverpool može biti sretniji remijem nego mi"
07.04.2018. 18:19
07.04.2018. 15:33