La Liga, 7. kolo, 01.10.2017, 16:15 h
Barcelona Barcelona 3:0 Las Palmas Las Palmas

U utakmici koju domaći nogometaši nisu htjeli igrati nakon nereda u Kataloniji povodom izbora za neovisnost, Barcelona je ipak uspjela doći do uvjerljive pobjede protiv Las Palmasa na praznom Camp Nouu...

Na sablazno praznom Camp Nouu svoj su ogled sedmog kola Primere odigrali Barcelona i Las Palmas. Domaćini nisu htjeli igrati utakmicu nakon što je policija silom pokušala zaustaviti referendum za neovisnost Katalonije. Mnogi su građani ozlijeđeni, tražila je Barcelona odgodu susreta, no La Liga, pod čijom je ingerencijom natjecanje, odlučila je da se utakmica mora odigrati.

Barcelona je osudila ponašanje policije, ali su pod pritiskom lige odlučili odigrati utakmicu pred praznim tribinama. S odlukom se nije složio potpredsjednik kluba Carles Vilarrubi te je podnio ostavku na funkciju.

Čudno je bilo gledati Barcu pred praznim stadionom, pod dojmom događaja u gradu domaći nogometaši nisu dobro izgledali u prvom poluvremenu pa je trener Valverde bio primoran na promjene. Ubacio je Rakitića i Iniestu i Barca je vrlo brzo povela.

Korner je s desne strane izveo Leo Messi, na prvoj vratnici pogađa Busquetsa, koji glavom zabija za vodstvo Barce. Inače, bila je to stota Messijeva asistencija na Camp Nouu u svim natjecanjima, odnosno, ako gledamo samo La Ligu, 139. asistencija za Barcu u prvenstvu. Zanimljivo je da je od 139 asistencija ovo bila tek prva za Busquetsa.

Nakon uloge dodavača Messi je preuzeo onu ulogu u kojoj je još bolji - strijelca. U 70. zabija nakon lijepe asistencije Denisa Suareza za 2:0, sedam minuta kasnije Argentinca poslužuje ponovno Suarez, ali Luis, Messi zabija svoj 45. gol u 2017. godini.

Loše vijesti za Valverdea stigle su u samoj završnici, ozlijedio se Iniesta i morao je napustiti igru.

• mrkrunimir 10   01.10.2017. u 20:25
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    0

Pique: "Ako netko u Savezu misli da mi nije mjesto u reprezentaciji, povući ću se"

18.01.2018. 00:01
Dobar Marko Popović u porazu Fuenlabrade, Unicaja gotovo prokockala pobjedu nad Barcelonom
14.01.2018. 21:15