Zadar Zadar 76:92 Cedevita Cedevita

Cedevita tricama razbila Zadar i prošetala se do druge pobjede

Košarkaši Cedevite upisali su i drugu ovosezonsku pobjedu, u Zadru su bili bolji od domaćina s glatkih 92:76. Sve je bilo poznato već nakon prvog poluvremena gdje je Zadar brzo ušao u zaostatak, a Cedevita je nakon toga rutinski držala prednost...

Nakon dobre predstave u Podgorici protiv Budućnosti, Zadrani su dočekali Cedevitu s nadom da bi mogli nešto napraviti u tom dvoboju. Međutim bili su vrlo daleko od toga, Cedevita je u prvom poluvremenu zasula domaćina tricama i onda rutinski odrađivala posao.

Pomogli su u tome i Zadrani vrlo lošom obranom na vanjskim pozicijama, Cedevita je imala dobar protok lopte i puno otvorenih šuteva, ali zadarska obrana bila je prilično loša.

Odličan ulazak u utakmicu imao je Will Cherry koji je ubacio dvije brze trice, a kada nije šutirao, dobro je dirigirao Cedevitinim napadom i Zadrani nisu imali rješenje za njega.

Brzo su gosti preuzeli kontrolu nad rezultatom, a već u prvoj dionici pobjegli su na dvoznamenkastu prednost. Atletski moćniji i kvalitetom nadmoćniji već nakon deset minuta zaprijetili su domaćinu rezultatskom katastrofom.

Nakon prve četvrtine na semaforu je stajalo 29:14 za goste koji su bez previše utrošenog znoja u nastavku susreta održavali prednost i mirno plovili do pobjede.

Zadar je pokušavao uhvatiti priključak, ali samo jednom uspio se spustiti do minus devet na što je Cedevita brzo odgovorila i ponovno stvorila visoku prednost.

Na poluvremenu trica Cedevite bila je na fantastičnih 11/19 i to je veliki razlog nemogućnosti Zadrana da uhvate priključak, a na kraju susreta trica gostiju bila je na 17/31, a domaćina 5/18.

Najbolji u redovima Cedevite bili su s po 17 poena Demetris Nichols, Will Cherry (trica 5/7, sedam skokova, osam asistencija) i Kevin Murphy (trica 5/9). Kod Zadra Ive Ivanov ubacio je 19 poena, a po 14 su dodali Preston Knowles (osam skokova) i Luka Božić (pet skokova).