Alkar i Škrljevo očekivanim domaćim pobjedama otvorili sezonu

Nakon što su derbijem između Cedevite i Zadra krenuli hrvatski prvoligaši, subota je donijela još dva susreta prvog kola HT Premijer lige, a pobjede su odnijeli domaćini...

Košarkaši Alkara slavili su u Sinju protiv Ribole Kaštela s visokih 85:62. Sinjani u vrlo izmijenjenom sastavu u drugom poluvremenu odigrali su odlično, tu su slomili goste i stvorili visoku razliku.

Dobro su i krenuli u susret te poveli 18:5, ali do kraja prvog dijela uslijedila je lošija igra domaćina, Ribola je napravila veliki preokret i na odmor odnijela vodstvo 42:33. U nastavku susreta sve je bilo u znaku Alkara koji je ostavio goste na samo 20 poena i otišao do visoke pobjede.

Predvodili su ga Ivan Svalina s 23 poena (trica 7/8) i šest asistencija i Tonko Vuko sa 16 poena i sedam skokova. Kod Ribole Petar Živković upisao je 13 poena, a Kenneth Rhymes 12.

Škrljevo je stiglo do očekivane pobjede protiv Hermes Analitice, ali nije to bio lagan posao. Domaćin je slavio 70:59, ali tek ua zadnjih deset minuta uspio se odvojiti i otići do pobjede.

Bilo je Škrljevo bolje i u prvom dijelu, ali loše je otvorilo nastavak susreta, tu se Hermes vratio u utakmicu, no završnica je ipak pripala domaćinu.

Do pobjede su ga predvodili Davor Konjević s 18 poena i pet skokova te Siniša Štemberger s 13 poena. Kod gostiju Julijan Rajić ubacio je 14 poena, Ivan Svoboda 13, a Bruno Španja devet poena uz deset skokova.

1. HKL

Cedevita u drugom poluvremenu slomila otpor Šibenika, lagane pobjede Splita i Zadra
21.04.2018. 20:39
Cibona uz dosta problema slavila protiv Zagreba, Alkar nakon velike drame bolji od Šibenika
17.04.2018. 21:28
Uljarević vukao Cibonu, Cedevita ipak slavila
15.04.2018. 19:01
Zadar uvjerljiv u derbiju protiv GKK Šibenika
14.04.2018. 19:39
Cibona bez četvorice na Cedevitu: "Probat ćemo izboriti maksimum iz ove utakmice"
13.04.2018. 15:31

Nazor: "S našim smo glupostima išli na ruku protivnicima"
08.04.2018. 13:25