MZT Skoplje Aerodrom MZT Skoplje Aerodrom 80:85 Zadar Zadar

Zadar pokazao da može i u Skoplju upisao prvu ovosezonsku pobjedu

Košarkaši Zadra u trećem kolu ABA lige gostovali su kod MZT-a u Skoplju i upisali pobjedu 85:80. Odličnu utakmicu odradio je Preston Knowles s 25 poena i osam ukradenih lopti, a ništa nisu zaostajali niti Mislav Brzoja sa 17 poena i Luka Božić sa 16 poena i devet skokova...

Košarkaši Zadra odradili su odličan posao na gostovanju u Skoplju kod MZT-a i upisali su pobjedu 85:80. Na teškom gostovanju gdje je na početku sezone pao i Partizan, Zadar je odigrao kvalitetno i smireno, u završnici je bio pravi i odnio je veliku pobjedu, prvu ove sezone.

Makedonci su ušli s prednosti u posljednju minutu, ali u njoj nisu ubacili niti jedan poen, Zadar je napravio seriju 7:0 i stigao do velikog slavlja.

Od početka vodila se velika bitka i u prvom dijelu izuzev jednog bijega Zadra na plus šest i isto takvog odvajanja MZT-a, nije bilo značajnijih bjegova. U konačnici na odmor se otišlo s poravnatih 39:39.

Zadar je bolje otvorio drugo poluvrijeme i preuzeo vodstvo u svoje ruke, međutim MZT se vratio i nije dopustio Zadranima odvajanje.

Do krajan susreta bilo je dosta izmjena u vodstvu, Zadar je više imao prednost u svojim rukama, ali u zadnju minutu domaćin je ušao s vodstvo 80:78.

Trica Špralje manje od minute prije kraja vratila je Zadar u vodstvo, Makedonci griješe u napadu što koristi Knowles i povisuje na 83:80. Pokuša je MZT do brze realizacije, Garcia nije bio precizan, a na drugoj strani Luka Božić stavlja točku na i.

Knowles je uz 25 poena i osam osvojenih lopti uhvatio i pet skokova, Mislav Brzoja ubilježio je 17 poena i pet skokova, a Božić 16 poena, devet skokova i četiri asistencije.

Jure Lalić s 23 poena bio je prvo ime domaćina, a Eric Garcia dodao je 15 poena.