La Liga, 8. kolo, 14.10.2017, 13:00 h
Athletic Bilbao Athletic Bilbao 1:0 Sevilla Sevilla

Drugi susret osmog kola španjolske Primere pripao je nogometašima Athletic Bilbaa koji su na domaćem terenu s 1:0 svladali Sevillu i tako joj nanijeli tek drugi poraz u sezoni. Strijelac jedinog pogotka bio je Mikel Vesga pretkraj prvog poluvremena...

Athletic Bilbao na svom je San Mamesu prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede. S minimalnih 1:0 bio je bolji od Seville koja unatoč blagoj terenskoj inicijativi nije uspjela ugroziti domaćeg čuvara mreže.

Za razliku od Bilbaa koji se mučio s rezultatima u posljednje vrijeme, Sevilli je ovo tek drugi poraz u sezoni kojim je ostala na drugom mjestu s pet bodova iza vodeće Barcelone.

Sevilla je na San Mamesu kontrolirala posjed lopte u prvih dvadesetak minuta, ali do prave prilike nije uspijevala doći. Iz dobre defenzive vrlo brzo je proizašla prva šansa za Bilbao, Susaeta se u 25. minuti izborio za prostor i uputio dobar udarac s dvadesetak metara, no Sergio Rico odbio je loptu u korner.

Nakon toga uslijedile su sjajne prilike na drugoj strani terena. Prvo je Sebastien Corchia pucao iz slobodnog udarca, a zatim se Ben Yedder našao u dobroj poziciji u kaznenom prostoru, ali je domaći vratar otklonio obje opasnosti. Ipak, do vodstva je došao domaćin u 43. minuti kada se Mikel Vesga izborio za loptu u kaznenom prostoru i lobom matirao vratara Seville.

Isti je igrač mogao podebljati vodstvo svoje momčadi u 57. minuti kada je nakon jednog ubacivanja s desne strane pogodio stativu. Gosti nikako nisu uspijevali probiti domaću obranu, imali su jalovu inicijativu i tek poneki ozbiljniji pokušaj. Najbolju prigodu upropastio je Nolito u 87. minuti kada u kaznenom prostoru nije najbolje zahvatio loptu. Rezultat se do kraja nije promijenio.