Premier liga, 8. kolo, 16.10.2017, 21:00 h
Leicester City Leicester City 1:1 West Bromwich Albion West Bromwich Albion

Dvobojem Leicestera i West Bromwich Albiona na King Power stadionu kompletirano je osmo kolo engleskog Premiershipa. U susretu dvaju dijametralno suprotnih poluvremena pobjednika nije bilo, završilo je 1:1...

U posljednjih 11 prvenstvenih utakmica pod Craigom Shakespeareom Leicester City je ubilježio tek jednu pobjedu. Večeras je na svom King Poweru čudo Premiershipa iz sezone 2015./2016. odigralo prilično blijedu utakmicu protiv West Bromwich Albiona i osvojilo tek bod, dvoboj je završio 1:1.

Bila je to utakmica u kojoj je prvo poluvrijeme bilo za zaborav, dok je drugo ipak pružilo puno kvalitetniji nogomet, a posljedično i lijepe golove.

Nakon mizernih prvih 45 minuta bolje su u nastavak ušli gosti i već u nekoliko početnih minuta napravili više nego u čitavom prvom poluvremenu. Najbolju priliku susreta imao je Riyad Mahrez u 50. minuti. Odlično ga je poslužio Albrighton, a Mahrez izbliza promašuje nemoguće i šalje loptu preko gola.

Bolju igru u prvih 15-ak minuta drugog dijela domaći nogometaši nisu znali iskoristiti pa je u odjednom otvorenoj utakmici vrlo brzo uslijedila kazna. Chadli je u 63. minuti sjajno iz slobodnog udarca prebacio živi zid i pogodio desni kut Leicesterova gola, kraj zbunjenog Schmeichela, koji nije znao u kojem smjeru krenuti.

Bio je to 47. premierligaški gol West Bromwicha nakon prekida (izuzev jedanaesteraca) otkako je na klupi Tony Pulis, čime je WBA na samom vrhu lige u tom razdoblju.

Potpuno se otvorila utakmica nakon pogotka, Leicester je zaigrao puno bolje, dok je WBA svoje šanse tražio iz kontranapada. Trener domaćih u igru je ubacio Slimanija i pogodio, jer upravo je on glavom asistirao Mahrezu za izjednačujući pogodak. Igrala se 80. minuta, nakon ubačaja s lijeve strane Slimani glavom vraća loptu na Mahreza, ovaj je prima prsima i zatim šalje u mrežu Myhilla za konačnih 1:1. Bio je to prvi Mahrezov gol u posljednjih 11 nastupa u prvenstvu, zadnji je pogodak postigao protiv Watforda u svibnju.