Hrvatska pobjedom protiv domaćina Albanije krenula u lov na Euro

Hrvatska U-17 nogometna reprezentacija pobjedom je otvorila kvalifikacijski turnir za plasman na Europsko prvenstvo koje se 2018. godine igra u Engleskoj. Presudio je pogodak Krizmanića iz 78. minute...

Hrvatska U-17 reprezentacija uspješno je krenula u kvalifikacije za plasman na Euro, domaćin kojega je Engleska iduće godine. Na mini-turniru prvog kvalifikacijskog kruga Hrvatska je s minimalnih 1:0 svladala domaćina Albaniju u Elbasanu.

Izabranici Petra Krpana odigrali su težak susret u Albaniji. Bili su bolji od albanskih vršnjaka, ali do pobjede su došli uz puno muke. Nakon dominacije u prvom dijelu Hrvati su malo zakazali u nastavku, Albanci su zaigrali bolje i u nekoliko navrata opasno prijetili Žigerovim vratima.

Ključan trenutak dogodio se u posljednjim minutama susreta (utakmica se igra 2x40 minuta). Igrala se 77. minuta, Antonio Marin na lijevoj je strani kaznenog prostora odlično prošao kraj Smajlaja i krenuo prema albanskom vrataru Malaju, branič domaćina ga ruši, a ukrajinski sudac Balakin pokazuje na bijelu točku i pokazuje drugi žuti karton Smajlaju.

Za sva tri boda Hrvatske i velik korak prema prolasku u idući krug natjecanja precizan je s bijele točke bio kapetan Tomislav Krizmanić.

Na turniru nastupaju četiri reprezentacije, uz Hrvatsku i Albaniju tu su još i Španjolska i Lihtenštajn, Španjolci su s 3:0 svladali Lihtenštajn u prvom kolu. Plasman u Elitno kolo kvalifikacija za Euro osigurat će prvoplasirana i drugoplasirana momčad sa svakog mini-turnira te četiri najbolje trećeplasirane momčadi.

Hrvatska u nedjelju u Tirani s početkom od 12 sati igra protiv reprezentacije Lihtenštajna, dok će snage s najjačim protivnikom, Španjolskom, odmjeriti tri dana kasnije, u 14 sati.

Prvi kvalifikacijski krug za Euro 2018, Albanija, 1. kolo:
Albanija - Hrvatska 0:1
Španjolska - Lihtenštajn 3:0

Hrvatska U-17 uvjerljivo svladala Lihtenštajn i osigurala Elitno kolo
22.10.2017. 20:28

Reprezentacija

Potpuni kolaps Jarnijevih izabranika, Hrvatska visoko poražena od Danske i ostala bez druge faze
14.11.2017. 16:37
Postignut dogovor: Zlatko Dalić vodi Hrvatsku u Rusiji!
14.11.2017. 13:11
I reprezentacija do 21 godine neporažena se vraća iz Grčke
13.11.2017. 18:06
HNS odgovorio Jošku Jeličiću: Što su to intelektualne usluge, a što jal?
13.11.2017. 17:41
Kapetan poručio vodstvu Saveza: „Izbornik je zaslužio priliku, suludo bi bilo da nas ne vodi u Rusiju“
13.11.2017. 00:25