Lokomotiva saznala protivnika u drugom kolu

Željezničar je na stadionu Grbavica u Sarajevu dočekao Ludogorec u uzvratnom dvoboju prvog kola juniorske nogometne Lige prvaka. U prvom susretu koji je odigran na trening centru u Razgradu bilo je 1:1, što znači da je Željezničaru 0:0 bilo dovoljno za prolaz dalje zbog gola u gostima. Pobjednik ove utakmice igrat će protiv Lokomotive koja je u dvije utakmice prošla Dinamo Bukurešt s ukupnih 4:2.

U neizvjesnoj i zanimljivoj utakmici Željezničar je pobijedio Ludogorec 3:2 i s ukupnih 4:3 prošao u drugo kolo. Bugari su se dva puta vraćali iz rezultatskog zaostatka, ali predstavnik Bosne i Hercegovine ipak se plasirao dalje.

Već u trećoj minuti Semir Dacić je na asistenciju Denisa Žerića doveo domaćina u vodstvo od 1:0. Četiri minute kasnije Ivajlo Klimentov je iz slobodnog udarca izjednačio rezultat na 1:1. S tim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku domaći sastav ponovno je došao u vodstvo, a strijelac za 2:1 bio Ajdin Mujagić u 56. minuti na asistenciju Eldara Šehića. Inače, Mujagić je bio strijelac u prvoj utakmici koja je odigrana u Razgradu. U 66. minuti trener gostiju Jurij Vasev u igru je uveo Martina Milkova koji je četiri minute poslije ponovno izjednačio rezultat na 2:2. Kada se činilo da će Ludogorec proći dalje, u trećoj minuti sudačke nadoknade Haris Hajdarević postigao je pogodak za pobjedu i prolaz Željezničara.

Lokomotiva će u drugom kolu igrati protiv Željezničara.

Rezultat uzvratne utakmice prvog kola juniorske nogometne Lige prvaka:
Željezničar – Ludogorec (1:1) 3:2 (Dacić 3, Mujagić 56, Hajdarević 90+3/Klimentov 7, Milkov 70).

Pripremio: Matej Kalem