Poznati sudionici i parovi drugog kola Lige prvaka mladih

Odigrano je preostalih devet uzvratnih utakmica prvog kola juniorske nogometne Lige prvaka. U drugo kolo su, uz Nitru, Šahtjor Soligorsk, Legiu iz Varšave, branitelja naslova Salzburg i Ajax, prošli Inter Milan, Esbjerg, Krasnodar, Sparta Prag, Budapest Honved, Brodarac, Saburtalo Tbilisi, Zimbru Kišinjev, Molde, Lokomotiva i Željezničar. U devet odigranih utakmica postignut je 41 pogodak, od toga 4,56 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti prolaze Budapest Honveda, Brodarca, Saburtalo Tbilisija i Moldea.

Budapest Honved je na stadionu Jozsef Bozsik u Budimpešti s igračem više pobijedio Sutjesku 1:0 pogotkom Milána Májera u 24. minuti. U 80. minuti branič gostiju Anto Babić dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton.

Brodarac je na stadionu Sammy Ofer u Haifi pobijedio Maccabi Haifu 1:0. Jedini pogodak na susretu postigao je Matija Babović u 20. minuti.

Saburtalo Tbilisi i Bursaspor su na stadionu David Petriašvili u Tbilisiju odigrali 1:1. Već u prvoj minuti Kartal Yilmaz doveo je gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. Sedam minuta poslije Gokalp Kahya je s bijele točke mogao povećati prednost Bursaspora, ali vratar Saburtala Goga Naskidashvili obranio je njegov udarac. U 85. minuti Iuri Tabatadze postavio je konačnih 1:1.

Molde je na svom stadionu pobijedio UCD nakon izvođenja jedanaesteraca. Nakon 90 minuta ukupni rezultat bio je 3:3. U 33. minuti Sivert Gussias doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. U 48. minuti Leo Oestigaard povećao je prednost Moldea na 2:0. Tri minute kasnije Jack Ryan vratio je UCD u igru. Iz lutrije udaraca s bijele točke vrijedi izdvojiti promašaj braniča gostiju Lukea Boorea u šestoj seriji.

Rezultati preostalih devet uzvratnih utakmica prvog kola juniorske nogometne Lige prvaka: Dynamo Kijev – Inter Milan (2:2) 0:3 (Pinamonti 10, 29, Odgaard 73), Esbjerg – KaPa (2:1) 2:1 (Moller 15, Egelund 26/ Kiuru 48), Krasnodar – Kairat (2:2) 9:0 (Ignatjev 15, 20, 51, 57, 75 – 11m, Kurazov 58, 90+1, Utkin 7, Sulejmanov 12), Sparta Prag – Dudelange (4:0) 3:1 (Maksić 57, Fisl 82, Flak 85/ Omosanja 30), Budapest Honved – Sutjeska (2:2) 1:0 (Majer 24), Maccabi Haifa – Brodarac (1:1) 0:1 (Babović 20), Saburtalo Tbilisi – Bursaspor (1:0) 1:1 (Tabatadze 85/ Kartal Yilmaz 1), Vllaznia – Zimbru Kišinjev (1:3) 2:4 (Pusi 24, Furtuna 45 – ag/ Dontu 12, Stina 52, Scoarta 76, Iurasco 90+4), Molde – UCD (1:2) 2:1 (Gussias 33, Oestigaard 48/ Ryan 51; 5:4 – 11m).

Parovi drugog kola: Zimbru Kišinjev – Molde, Lokomotiva – Željezničar, Inter Milan – Esbjerg, Legia Varšava – Ajax, Brodarac – Saburtalo Tbilisi, Šahtjor Soligorsk – Nitra, Krasnodar – Budapest Honved, Sparta Prag – Salzburg.

Pripremio: Matej Kalem