Gorica minimalno svladala Šibenik, kazneni udarci spasili Hrvatski dragovoljac

Odigrana su prva dva susreta 13. kola Druge HNL, a do pobjede su došli nogometaši Gorice i Hrvatskog dragovoljca koji su bili bolji od Šibenika i Novigrada...

Goričani su zaustavili Šibenčane, gosti su u ovaj susret ušli s tri utakmice bez poraza i sedam bodova u zadnja tri kola, ali domaćin se oporavio od poraza u derbiju protiv druge momčadi Dinama i došao je do pobjede.

Trenutak odluke dogodio se u 55. minuti kada je Gorica iskoristila nekoliko pogrešaka u redovima gostiju, na odbijenoj lopti koju nije uspio umiriti Žitnjak, bio je Adrian Zenko i zabio jedini pogodak na susretu.

S ova tri boda Goričani su se vratili na drugo mjesto na ljestvici, barem privremeno. Dugopolje u ovom kolu gostuje kod Lučkog i ima priliku ponovno preskočiti Goricu ukoliko dođe do nova tri boda i potvrdi sjajnu formu.

Zanimljivo je bilo u Sigetu gdje je domaćin slavio s 2:1 uz dva pogotka iz kaznenih udaraca. Novigrad je susret završio i s igračem manje, a s desetoricom na travnjaku stigao je do poravnanja, no u završnici ipak nije izdržao.

Poveo je Hrvatski dragovoljac u 48. minuti kada je Pralas srušio Burića, a sudac Jelenčić pokazao na 11 metara. Valentino Majstorović bio je precizan i doveo je domaćina u vodstvo.

Pralas je u 78. minuti zaradio i drugi žuti karton, no bez obzira na to dvije minute kasnije ponajbolji pojedinac Novigrada Marin Pilj poravnava na 1:1. U završnici ipak novi kazneni udarac za Dragovoljac i još jednom Majstorović svladava Nemeca i donosi pobjedu Hrvatskom dragovoljcu.

14.11.2017. 15:06
Novigrad na korak do senzacije, Dinamo se spasio boljim izvođenjem jedanaesteraca
31.10.2017. 16:09
Hajduk se mučio, ali slavio u Šibeniku, Inter izbacio Sesvete golom u 116. minuti
25.10.2017. 20:12