Hrvatski kup, osmina finala, 07.11.2017, 14:00 h

Istra 1961 preokretom u završnici do četvrtfinala Kupa

Drugi put u kratko vrijeme Istra 1961 svladala je u Vinkovcima Cibaliju, ovaj put u sklopu osmine finala Kupa čime je eliminirala domaćina iz daljnjeg natjecanja...

Poznat je i sedmi sudionik četvrtfinala Kupa Hrvatske. Istra 1961 izborila je prolaz nakon što je u osmini finala u Vinkovcima svladala Cibaliju s 3:2.

Za razliku od dvoboja koji je odigran u subotu u sklopu prvenstva u kojem je Istra pregazila Cibaliju s 4:1, ovdje su Vinkovčani odigrali puno bolje, ali pali su u završnici i upisali poraz.

Oba trenera u kup susretu odlučili su se za značajno izmijenjene sastave, a na kraju su profitirali Puljani s dva gola u zadnjih deset minuta susreta.

U završnici prvog poluvremena viđena su dva pogotka. Prvo je Prelčec u 41. minuti igrao rukom u svom kaznenom prostoru i dosuđen je kazneni udarac koji je u pogodak pretvorio Marko Pervan, ali nije se dugo čekalo na odgovor. U 43. minuti Dino Halilović odličnim udarcem iz voleja s ruba kaznenog prostora poravnava na 1:1.

U drugi dio Vinkovčani ulaze bolje i dolaze do novog vodstva u 57. minuti ponovno preko Pervana, a imali su domaćini i veliku priliku za povećanje prednosti, no Miličević je pogodio vratnicu.

I umjesto da domaćin stekne ugodnu prednost, u završnici je dopustio potpuni preokret. Prvo je Oršulić skrivio kazneni udarac nad Maružinom, a Mitreski u 84. minuti poravnava da bi četiri minute kasnije Grujević zabio za pobjedu i prolaz.

Mladen Bartolović tako je izgubio dva susreta u kojima je očekivao maksimalan učinak, a Puljani koji su u vrlo teškoj situaciji zadovoljni se vraćaju kući.

Kup

Rijeka u drugom poluvremenu slomila otpor Gorice
14.11.2017. 15:06
Veliki dvoboj u četvrtfinalu Kupa, Osijek dočekuje Hajduk
08.11.2017. 12:00
Cvitanović: "Na ovakvim terenima samo gubimo na kvaliteti, svaka čast Novigradu na radu u tim uvjetima"
31.10.2017. 19:46
Novigrad na korak do senzacije, Dinamo se spasio boljim izvođenjem jedanaesteraca
31.10.2017. 16:09
Hajduk se mučio, ali slavio u Šibeniku, Inter izbacio Sesvete golom u 116. minuti
25.10.2017. 20:12

19.11.2017. 19:51
18.11.2017. 17:13
Vinkovčani se osramotili pred vlastitim navijačima, Istra 1961 unatoč problemima visoko slavila
04.11.2017. 17:05