Zadar Zadar 78:76 Split Split

Split se vratio iz velikog zaostatka, Zadar ipak odnio pobjedu

U derbiju šestog kola HT Premijer lige Zadar je ugostio Split i upisao tijesnu pobjedu 78:76. Domaćin je imao vrlo visoku prednost tijekom susreta da bi Split uspio u završnici smanjiti zaostatak i imati čak šut za pobjedu...

Najzanimljiviji dvoboj šestog kola HT Premijer lige odigran je u Zadru gdje je gostovao Split i propustio priliku iznenaditi domaćina. Zadrani nakon slavlja protiv Cibone u Domu Dražena Petrovića uz dosta muke slavili su, u posljednjem napadu Mateo Kedžo imao je šut za pobjedu, ali nije pogodio.

Dobrim dijelom susreta činilo se da će Zadar lakše do pobjede, vodio je tijekom drugog poluvremena i 17 razlike, ali onda je došlo do opuštanja i Splićani su potpuno zakomplicirali susret.

U prvom dijelu Zadar je uglavnom održavao ugodnu prednost, gosti su pokušavali smanjiti zaostatak, no kada god su se približili Zadar je uspio odbiti nalet.

Na poluvremenu je bilo 49:39 za domaćina koji je sjajno otvorio drugi dio i pobjegao na najviših 56:39, ali onda su se počeli javljati problemi.

Split je počeo ubacivati šuteve izvana, a kada je Pavle Marčinković povezao njih tri, posve je vratio svoju momčad u igru.

Minutu i pol prije kraja Kedžo je ubacio čak i za vodstvo Splita 74:73, vodili su gosti i na ulasku u zadnju dionicu, ali prvo je Luka Božić pogodio, zatim Kedžo izgubio loptu da bi Brzoja pogodio jedno slobodno bacanje za 78:76. Splitu je ostalo dovoljno vremena za posljednji napad koji nije realizirao.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bili su Mislav Brzoja sa 16 poena te s po 15 Preston Knowles (osam skokova) i Ive Ivanov (šest skokova). Kod Splita Marčinković je ubacio 27 poena uz šest skokova dok je Henrik Širko dodao 14 poena.