Prva HNL juniora: Osijek i Hajduk preokretima do pobjede protiv Rudeša i Lokomotive

Odigrane su utakmice desetog kola Prve HNL juniora. U šest odigranih utakmica postignuta su 22 pogotka, od toga 3.67 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Osijeka, Dinama, Rijeke i Hajduka protiv Rudeša, Istre 1961, Slaven Belupa odnosno Lokomotive.

Osijek je na igralištu ŠRC Ante Gotovina pobijedio Rudeš 3:2. Rudešani su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 2:0, ali Osječani su na kraju okrenuli utakmicu i osvojili tri boda. U 23. minuti Robert Perić-Komšić doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 31. minuti Mateo Šokčević povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2. U 69. minuti Filip Bosak smanjio je prednost Rudeša na 1:2. Šest minuta kasnije Josip Sušić izjednačio je rezultat na 2:2. Preokret i pobjedu Osijeku donio je Marko Ferić u 90. minuti pogotkom za konačnih 3:2.

Dinamo je na stadionu Tivoli pobijedio Istru 1961 1:0 pogotkom Mihaela Briškog u 35. minuti.

Rijeka i Slaven Belupo su na igralištu Robert Komen odigrali derbi kola u kojem su Riječani pobijedili 4:3. Kod Rijeke dva pogotka postigao je Milan Ristovski, a jedan pogodak postigli su Emanuel Črnko i Dominik Mulac. Kod Slaven Belupa dva pogotka postigao je Mihael Mladen, a jedan pogodak postigao je Matej Resler iz kaznenog udarca.

Hajduk je na Kajzerici pobijedio Lokomotivu 2:1. U 29. minuti Mateo Dunić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Sedam minuta poslije Ivan Krajina izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i pobjedu Splićanima donio je Jakov Blagaić u 48. minuti pogotkom za konačnih 1:2.

Rezultati desetog kola Prve HNL juniora: Hrvatski dragovoljac – Sesvete 1:3 (Gale 82/Mikulić 20, 71, Pavlic 73), Osijek – Rudeš 3:2 (Bosak 69, Sušić 75, Ferić 90/Perić-Komšić 23, Šokčević 31), Istra 1961 – Dinamo 0:1 (Briški 35), Rijeka – Slaven Belupo 4:3 (Črnko 13, Ristovski 28, 71, Mulac 90/Mladen 14, 87, Resler 45 – 11m), Lokomotiva – Hajduk 1:2 (Dunić 29/Krajina 36, Blagaić 48), Inter Zaprešić – Cibalia 2:0 (Rešetar 47, 64).