Hrvatski kup, Četvrtfinale, 13.12.2017, 17:00 h, Rujevica
Jakov Puljić 31'
Mario Gavranović 38'
Rijeka

Rijeka posljednji polufinalist Kupa, na Rujevici svladala Inter

Nakon zamjene domaćinstva zbog lošeg stanja travnjaka u Zaprešiću, Rijeka je na Rujevici svladala Inter s 2:1 i prošla u polufinale Kupa gdje se pridružila Dinamu, Hajduku i Lokomotivi...

Kompletirana je lista sudionika polufinala Kupa, Rijeka je posljednja ušla među četiri pobjedom na Rujevici protiv Intera 2:1.

U zanimljivom dvoboju Inter je imao vodstvo svega minutu, Rijeka je ekspresno odgovorila i već do odmora došla do preokreta.

Od početka susreta domaćin je bio bolji, stvarao je prilike, a nakon nekoliko polušansi u pravoj situaciji u 15. minuti našao se Gavranović, ali njegov udarac glavom otišao je preko gola.

I nakon što Rijeka nije iskoristila svoje prilike, Inter je poveo. Brza i jednostavna akcija, Bosec je s desne strane ubacio u kazneni prostor, a Vlatko Blažević doveo je zaprešićane u vodstvo.

Samo minutu Inter je bio u prednosti, u 31. minuti Jakov Puljić krasnim udarcem sa 16 metara od grede je poslao loptu u mrežu za poravnanje.

Nije se dugo čekalo na potpuni preokret, u 38. minuti Mišić je ubacio iz slobodnog udarca, a Gavranović glavom skrenuo loptu u kut.

U drugom dijelu nije bilo previše prilika, a najbolju je imala Rijeka kada je u 75. minuti Kvržić pucao, Mrmić odbio loptu, a Gavranović zakasnio da je spremi u mrežu.

Ostalo je 2:1 za Rijeku, a u sudačkoj nadoknadi Inter je ostao s igračem manje nakon što je Mazalović zaradio drugi žuti karton.