Slovenski AMOZ uz dosta muke do osmine finala, lakši posao za Tim Kabel i ASO Ponos

Utorak u Kutiji Šibica donio je četiri susreta glavnog dijela turnira, a iznenađenja su izostala. Najuvjerljiviji bio je Tim Kabel u čijem dresu nastupaju prošlogodišnji osvajači Kutije...

Nakon ispadanja Promotionplaya u ponedjeljak, utorak je bio mirniji dan za favorite. Svi su upisali pobjedu, neki s manje, a neki s više problema.

Program u utorak otvoren je susretom između Centra Škudar i CB Play koji je završen puno teže ostvarenom pobjedom Playja nego što se to očekivalo. Zanimljiva momčad CB Play MNK Kustošije slavila je tek nakon sedmeraca dok je susret u 40 minuta okončan s 2:2. Filip Ukalović doveo je Play u vodstvo u osmoj minuti, ali Centar Škudar Transporti Živina poravnavaju već u sljedećoj minuti preko Roberta Kuharića da bi početkom drugog dijela Kristijan Kresonja najavio iznenađenje. Ipak favorizirani Play poravnao je preko Matije Ceraja i onda boljim izvođenjem sedmeraca prošao dalje.

Uigrana i vrlo dobra momčad ASO Ponos iz Krapine koju čine brojni igrači Jesenja, a od ovog susreta pojačani i Petrom Bočkajem, s 4:1 su svladali bihaćkog predstavnika MNK Clio. ASO Ponos nije baš tako jednostavno stigao do pobjede kao što konačni rezultat sugerira, tek u završnici se odvojio i visoko slavio. Već u prvoj minuti poveo je preko Denisa Švaljeka da bi bihaćka momčad poravnala golom Ismara Dedića. U posljednjim trenucima prvog dijela prednost na stranu ASO Ponosa vratio je Matija Majcenić, a u posljednje dvije minute Švaljek i Renato Rumbak stavili su točku na i.

Nakon što su prošle godine osvojili Kutiju nastupajući za Pizzeriju Stari Zagreb Borongaj Lugove, isti igrači ove godine nastupa za Tim Kabel i dobro guraju. U trećem kolu nisu imali posebnih problema protiv Ritz Cluba kojeg su svladali s 3:0. I ovdje je već u prvoj minuti pao pogodak i to preko Nikole Gatarića da bi u drugom dijelu Matej Vrbat i Gatarić novim golom zaključili priču.

Susret trećeg kola slovenski AMOZ odradio je u dosta šarenom sastavu, bez niza glavnih aduta, ali je uspio izboriti pobjedu protiv CB Lula Ožujskog Vutel. Do nje je došao uz dosta muke zahvaljujući samo jednom pogotku i to onom Davorina Šnofla iz posljednjih trenutaka prvog poluvremena.

Srijeda donosi nastupe CB Dobermann i MNK Cvjetno Poliklinike Milojević koji kao veliki favoriti ulaze u svoje susrete, na rasporedu su još tri susreta, a program u Domu sportova počinje u 16 sati veteranskim dijelom turnira dok glavni turnir kreće od 17:40.