U susretu 17. kola Primere Real je u San Sebastianu ugostio Sevillu, a domaći sastav slavio je s 3:1…

Nakon poraza od Valencije i oba madridska sastava, Real Sociedad je slavio protiv jedne od prvih pet momčadi s tablice. U 17. kolu na svojoj Anoeti Sociedad je ugostio Sevillu i nakon više od mjesec dana upisao pobjedu u domaćem prvenstvu. Utakmica je završena rezultatom 3:1 za Reala, a s novim porazom Sevilla je samo produbila krizu koja je započela teškim stradanjem kod Reala 5:0. Protiv Levantea uzela je samo bod, a ako se ubroji i remi kod Maribora u posljednjem kolu grupne faze Lige prvaka, onda niz bez pobjede sada iznosi četiri utakmice.

Domaćini su bolje otvorili susret i poveli u 17. minuti susreta. Nakon kornera gostujuća obrana na trenutak je otklonila opasnost ispred svojih vrata, no Illarramendi je vratio loptu u kazneni prostor. Na toj lopti prvi je bio Martinez koji je bio i najviši u skoku i glavom je poslao loptu u mrežu za 1:0.

Gosti su izjednačili pred sam kraj prvog dijela, u 45. minuti. Krohn-Dehli je u kaznenom prostoru pronašao Ben Yeddera. Francuz je prvo izvozao Llorentea, a onda je i preciznim udarcem svladao nemoćnog Rullija i izjednačio taman pred odlazak na odmor.

1:1 na semaforu je stalo do 76. minute, a u posljednjih 15 minuta susreta Real Sociedad je postigao još dva pogotka, a strijelci su bili igrači koji su u igru ušli s klupe. U 76. minuti trener Sociedada Sacristan u igru uvodi Zubeldiju, a mladi veznjak vratio mu je u prvom dodiru s loptom kada je na asistenciju Oyarzabala postigao svoj prvijenac za klub u kojem je proveo cijelu dosadašnju karijeru. Nekoliko minuta kasnije u igru je ušao i Carlos Vela, a upravo je Meksikanac u sudačkoj nadoknadi susreta postavio konačnih 3:1.

Tako je Real Sociedad stigao do šestog slavlja ove sezone, a s 23 boda drži osmo mjesto na tablici. Sevilla je ostala peta s 29 bodova. Za ova dva kluba jesen je završena, slijedi kratka pauza, a sezonu će nastaviti, tradicionalno, na Sveta tri kralja. Sevillu tada čeka najveća utakmica, gradski derbi protiv Betisa, dok će Real Sociedad u goste kod Leganésa.

09.04.2018. 14:56
Odličan Popović u tijesnom porazu Fuenlabrade, Real u posljednjim sekundama do pobjede kod Unicaje
01.04.2018. 21:07

22.04.2018. 23:57
Valverde: "Istrčali smo s velikim motivom", Iniesta: "Svoju odluku objavit ću sljedeći tjedan"
22.04.2018. 09:34
21.04.2018. 23:30
19.04.2018. 23:57
19.04.2018. 22:01