Serie A, 19. kolo, 30.12.2017, 20:45 h
Verona Verona 1:3 Juventus Juventus

Juventus je zadržao korak s Napolijem i u posljednjem ovogodišnjem susretu u Serie A slavo je u gostima kod Verone s 3:1. Dvostruki strijelac bio je Paulo Dybala koji je golovima u drugom dijelu donio aktualnom talijanskom prvaku pobjedu...

Gostovanje kod Verone bilo je vrlo važno za Juventus koji je trebao sva tri boda i tako ostao odmah za petama Napoliju. Svaki drugi ishod nije dolazio u obzir bez obzira na veliku važnost ovog dvoboja i za domaćina koji je u zoni ispadanja i svaki bod mu je iznimno važan.

U konačnici Allegrijeva momčad ostvarila je cilj, uzela je pobjedu 3:1, došla do tri boda uz dominaciju kroz svih 90 minuta protiv vrlo borbenog domaćina. Verona je uspjela u drugom poluvremenu doći do poravnanja, očajnički se borila da bi zadržala taj bod, ali izdržala je samo 13 minuta.

Juventus je već u šestoj minuti došao do vodstva. Nakon dobre kontre gostiju, pucao je Gonzalo Higuain, lopta se od okvira gola odbila do batrčalog Blaisea Matuidija koji zabija za vodstvo.

Embed from Getty Images

Do kraja prvog dijela mogli su gosti i povećati prednost, ali Gonzalo Higuain prije svih nije bio precizan i istaknuo se promašajima.

U drugom dijelu domaćin je neočekivano došao do poravnanja. U 59. minuti pogrešku Juventusovog veznog reda iskoristio je bivši igrač torinskog diva Martin Caceres i odličnim udarcem s 20 metara poravnao na 1:1.

Jurnuo je Juventus po vraćanje prednosti na svoju stranu i došao do golova u zadnjih 20 minuta. U 73. minuti Lichtsteiner je odlično pronašao Paula Dybalu koji zabija za 2:1, a četiri minute kasnije Argentinac je nakon odličnog solo prodora postavio konačnih 3:1 svojim drugim pogotkom.

Mario Mandžukić igrao je do 81. minute kada ga je zamijenio Claudio Marchisio, a Marko Pjaca ostao je na klupi.

Inter nastavio niz utakmica bez pobjede, skroman nastup na San Siru protiv Lazija
30.12.2017. 20:13
30.12.2017. 17:09
30.12.2017. 14:45

Italija

18.04.2018. 23:30
17.04.2018. 22:41
Predsjednik Rome: "Nemamo nikakve namjere prodati Alissona"
16.04.2018. 11:56
15.04.2018. 20:00
14.04.2018. 23:35

Bonucci: "Hvala Bogu što nisam bio u blizini kada je dosuđen kazneni udarac za Real"
17.04.2018. 14:38
Buffon: "Ne možeš tako uništiti nečije snove, sudac mora biti svjestan razmjera katastrofe koju je prouzročio"
12.04.2018. 00:54
11.04.2018. 22:50
Allegri: "Mandžukić nije briljirao protiv Beneventa jer je imao fizičkih problema"
08.04.2018. 11:42
07.04.2018. 17:48