Liverpool i Manchester United prvi su sudionici četvrtog kola FA kupa. Nije moglo bolje početi za Virgila van Dijka koji je u prvom nastupu u dresu Liverpoola donio pobjedu svojoj momčadi golom u 84. minuti protiv najvećeg rivala Evertona...

Čekali su u Liverpoolu i napokon dočekali prvi nastup Virgila van Dijka, najskupljeg braniča u povijesti i najskupljeg igrača Liverpoola ikad. Debi je bio kao iz snova, Van Dijk je odigrao dobru utakmicu, a kao šlag na tortu došao je pogodak glavom u 84. minuti za 2:1 i pobjedu protiv najvećeg rivala Evertona.

Ulaskom Van Dijka u prvih 11, mjesto u startnoj postavi izgubio je Dejan Lovren koji je završio na klupi, a i na drugoj strani na klupu je preselio Nikola Vlašić unatoč sasvim dobrom nastupu protiv Manchester Uniteda u prošlom kolu. U konačnici obojica hrvatskih internacionalaca odgledala su susret pokraj terena i nisu dobili priliku za nastup.

Liverpool nije mogao računati na Philippea Coutinha koji je opet na pragu odlaska iz kluba te na Mohameda Salaha, no unatoč tome bio je dosta bolji protivnik i zaslužio je pobjedu. Everton je još jednom bio prilično bezopasan i vrlo rijetko je prijetio.

Redsi su do vodstva stigli u 35. minuti preko Jamesa Milnera iz kaznenog udarca nakon čega je u prvih 20 minuta drugog dijela propustio nekoliko lijepih prilika za povećanje vodstva. Kada on nije došao do pogotka, zabio ga je Everton i to u 67. minuti kada Gylfi Sigurdsson poravnava na 1:1.

Šest minuta prije kraja Alex Oxlade-Chamberlain izveo je korner, a Van Dijk lijepim udarcem glavom zabija za 2:1 i ekstazu na Anfieldu.

Do kraja je Liverpool uspješno zadržao prednost i prošao u četvrto kolo.

Dalje ide i Manchester United koji nije dozvolio iznenađenje protiv Derby Countyja. Mourinhova momčad odnijela je pobjedu 2:0.

Nije bilo baš tako glatko i tek u zadnjih deset minuta United je slomio otpor gostiju. Do 84. minute bilo je na semaforu 0:0, a onda Jesse Lingard fantastičnim udarcem s 20 metara dovodi United u vodstvo.

U sudačkoj nadoknadi kombinirali su Anthony Martial i Romelu Lukaku, a Lukaku je akciju završio pogotkom za konačnih 2:0.

FA Cup, treće kolo:
Liverpool - Everton 2:1
Manchester United - Derby County 2:0

Engleska

19.04.2018. 01:45
De Gea: "Bili smo potreseni nakon neočekivanog poraza, moramo se vratiti na pobjednički kolosijek"

14.04.2018. 20:19
Real želi treće finale zaredom, Bayern pet godina nije bio u finalu, Liverpool sanja novi trofej, Roma uživa
14.04.2018. 11:17
Klopp: "Zabili smo im pet golova i primili samo jedan. Takve brojke inače nisu moguće"
11.04.2018. 13:36