Nogometaši Manchester Cityja na korak su od plasmana u finale Carabao Cupa. Na Etihadu su igrači Pepa Guardiole uz puno muke tek u sudačkoj nadoknadi došli do pobjede u prvoj polufinalnoj utakmici protiv Bristol Cityja...

Bristol City je još jednom dokazao kako nije zalutao u polufinale Carabao Cupa, engleskog Liga kupa. Nakon što su u četvrtfinalu izbacili Manchester United, igrači Leeja Johnsona u prvoj utakmici polufinala namjerili su se na drugi klub iz Manchestera, City je uz puno muke, praktički posljednjom akcijom susreta, stigao do pobjede 2:1.

City je, očekivano, dominirao, ali engleski je drugoligaš na Etihadu pokazao puno više od mnogih Premierligaša ove sezone. Gosti su čak imali i vodstvo nakon što je Reid bio precizan s bijele točke u 44. minuti.

Zaigrao je City ofenzivnije u nastavku susreta i nakon desetak minuta igre stigao do izjednačenja. Igrala se 55. minuta, Kevin De Bruyne odigrava dupli pas s Raheemom Sterlingom, a zatim lijepo pogađa za 1:1.

Nisu se prestrašili gostujući igrači, čak su u nekoliko prilika priprijetili pred golom Manchester Cityja, ali nisu izdržali do kraja. Guardiola je u 70. minuti poslao Aguera na travnjak umjesto Yaye Tourea, Argentinac mu se zahvalio na najbolji mogući način, pogotkom.

Igrala se druga minuta sučevog dodatka, Bernardo Silva je ubacio s desne strane, a Aguero postavio glavu ispred gostujućeg vratara Fieldinga i poslao loptu u mrežu za pobjedu 2:1.

Nije sve gotovo za Bristol City iako je teško očekivati da može u dvije utakmice izbaciti Manchester City iz natjecanja, uzvrat je na rasporedu u utorak, 23. siječnja na Ashton Gateu.