Lucas Vietto odigrao je maestralnu partiju za Valenciju i s tri pogotka odveo svoju momčad u četvrtfinale Kupa kralja...

PIŠE: Jan Šneler

Već nakon prve utakmice bilo je jasno kako je Atletico Madrid puno kvalitetnija momčad te su sve dvojbe bile razriješene. Prošlotjednu veliku pobjedu od 4:0 nadopunili su i današnjom dominantnom predstavom.

U prvom dijelu Atletico je bio puno bolji od gostujuće Lleide, no put do mreže nisu pronašli. Prvi gol domaći su postigli u 57. minuti kada je u posljednje vrijeme često spominjani Diego Costa asistirao za Carrasca. U 61. minuti umjesto prethodnog dvojca ušli su Correa i Gameiro koji su upravo u 74. minuti bili glavni protagonisti drugog gola.

Correa je ubacio, a Gameiro lijepo poentirao. Na samom kraju utakmice, u 81. minuti Vitolo je potvrdio pobjedu Atletica i prolazak u četvrtfinale Kupa kralja. Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko, kao i u prvoj utakmici, nije bio u kadru Atletico Madrida.

Nakon remija prošlog tjedna, Valencia je na svom terenu dočekala Las Palmas. Iako je rezultat 1:1 iz prvog susreta bio povoljniji za Valenciju, izostanak pobjede mogao je zabrinuti navijače Šišmiša. Gosti nisu bili inferiorni u prvom dijelu te su čak i dominirali posjedom u igri.

Ipak, igrač koji je stigao na posudbu Vietto postiže gol u 30. minuti i dodatno otežava težak posao gostima. Isti igrač nakon samo tri minute nastavka zabija svoj drugi gol i praktički rješava pitanje prolaska u sljedeći krug natjecanja. Maksimović je to definitivno riješio pogotkom u 54. minuti, a odličnu večer Vietto je okrunio krasnim trećim pogotkom u 66. minuti. Alen Halilović za gostujuću momčad igrao je do 80. minute kada je zamijenjen i to mu je prvi nastup nakon ozljede u rujnu prošle godine.